Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1469 (1169) 2021-10-01 - 2021-10-07

Zobacz to, co najlepsze w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski w Gdynia zaprasza:
– 1, 2 i 3 października o godz. 19.00 na „Prawiek i inne czasy” Olgi Tokarczuk w reż. Jacka Bały.
Burzliwy XX wiek opowiedziany historiami kilku pokoleń mieszkańców Prawieku, którzy walczą o swoje szczęście. Tu realizm spotyka się z magią, codzienność z niezwykłością, ludzie z aniołami, a życie płynnie przeplata się ze śmiercią w naturalnym porządku. Na gdyńskiej scenie powstał spektakl o szukaniu osobistej, wewnętrznej wolności, wyjściu poza schematy, stereotypy, konwencje społeczne, o zdobyciu odwagi, żeby samemu ustanawiać granice, tak jak zrobią to bohaterowie „Prawieku”.
– 6 października na spektakl „Nastazja wychodzi za mąż” na motywach „Idioty” Fiodora Dostojewskiego w reż. Krzysztofa Babickiego.
Kameralny spektakl o namiętnościach na podstawie wielkiej prozy Dostojewskiego. Wciągający trójkąt miłosny, ale także rozprawa o miejscu Boga w życiu człowieka. Od afirmacji do negacji. Od ekstazy do rozpaczy. Od miłości do nienawiści. Od poświęcenia do zaciekłej rywalizacji. Fascynujący mężczyźni, nieobliczalne kobiety, rozstania i powroty. Historia obok, której nikt nie przejdzie obojętnie. W głównych rolach najmłodsi aktorzy Teatru Miejskiego.
Więcej na www.teatrgombrowicza.art.pl.

ikona