1471 (1171) 2021-10-15 - 2021-10-21

Wszystkiego najszybszego

Gdyńskie Centrum Sportu zaprasza wszystkich miłośników biegania 16 października na urodzinowy Parkrun Gdynia, który tego dnia świętować będzie 10. rocznicę powstania. Wielkie urodzinowe bieganie rozpocznie się punktualnie o godz. 9.00 na bulwarze Nadmorskim.


Parkrun to cotygodniowe, odbywające się w każdą sobotę o godz. 9.00, biegi z pomiarem czasu na dystansie 5 kilometrów. Udział w nich jest bezpłatny, wymaga wyłącznie jednorazowej rejestracji, a otrzymany kod osobisty uprawnia do startów w parkrunowych biegach na całym świecie.
Parkrun to biegi absolutnie dla każdego. Udział w nich biorą profesjonalni sportowcy, w tym mistrzowie świata i olimpijscy, a także, a w zasadzie głównie amatorzy. W parkrunie nie czas jest jednak najważniejszy, ważny jest sam udział. Nie trzeba zatem koniecznie biec, można również maszerować, także z kijkami Nordic Walking. Dopuszczalny jest udział z wózkiem dziecięcym czy z psem.
Przede wszystkim jednak parkrun to inicjatywa społeczna, opierająca się na wolontariacie. To właśnie wolontariusze każdego tygodnia mierzą czas, skanują kody osobiste, przygotowują i zabezpieczają trasę, robią zdjęcia, publikują wyniki na stronach internetowych.
Zarejestrować można się na stronie internetowej www.parkrun.pl/gdynia.

  • ikonaOpublikowano: 14.10.2021 12:12
  • ikona

    Autor: Karolina Szypelt (k.szypelt@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 14.10.2021 14:34
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona