1472 (1172) 2021-10-22 - 2021-10-28

Jeż w Wielkim Mieście. Usyp kopczyk

Uczniowie Leśnych Klas Szkoły Podstawowej nr 48 w Gdyni, zapraszają wszystkich mieszkańców Gdyni do aktywnego włączenia się w drugą edycję kampanii edukacyjno- społecznej „Jeż w Wielkim Mieście. Usyp kopczyk”.


Jesień to czas, kiedy jeże poszukują schronienia, aby przetrwać zimę. Człowiek żyje coraz bardziej sterylnie, niszcząc dzikie przestrzenie wokół siebie. Pięknie zadbane ogrody, wyczyszczone z liści trawniki, które są naturalnym schronieniem dla jeży uniemożliwiają im znalezienie domu.

Proponowana aktywność polega na usypaniu i pozostawieniu kopczyków na swoich prywatnych posesjach, ogrodach, działkach i skwerach osiedlowych. Zostawmy trochę dzikiej przestrzeni ze stertą chrustu lub kopcem liści. W każdym z tych miejsc może przezimować jeż!

Aby wziąć udział w akcji wystarczy usypać kopczyk, zrobić zdjęcie i wysłać na maila jezwwielkimmiescie@gmail.com lub opublikujcie na Facebooku Jeż w Wielkim Mieście.
Akcja trwa do końca listopada.

Kampanię „Jeż w Wielkim Mieście” honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Gdyni oraz Gdynia Rodzinna i Nadleśnictwo Gdańsk.

ikona