1475 (1175) 2021-11-19 - 2021-11-25

Wystawy

Muzeum Emigracji (ul. Polska 1) zaprasza na wystawę czasową „Klimaks”, opowiadającej o relacji człowieka i przyrody z perspektywy wyjazdów Polaków do Ameryki Południowej na przełomie XIX i XX wieku.
Wystawa czynna do 12 grudnia 2021 r.
***
Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza na wystawę historii wzornictwa szkła i twórczości wybitnych projektantów – Eryki i Jana Drostów, z cyklu „Polskie Projekty Polscy Projektanci”, którą można oglądać do 9 stycznia 2022 r.
Najnowszą wystawę „Ściana zaczarowana. Ilustracje Bożeny Truchanowskiej” można podziwiać do 27 lutego 2022 r.
***
Muzeum Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1B) zaprasza na wystawę stałą „Mamy rozkaz Cię utrzymać...”
Muzealna nowoczesność, multimedia połączone z klasyką i zabytki pełne śladów przeszłości, tworzą opowieść o stu latach historii polskiej Marynarki Wojennej.
Muzeum zaprasza również na wystawę o polskich jeńcach wojennych i pracownikach przymusowych w Norwegii „Trud i  zwątpienie”.
Wystawa będzie czynna do połowy stycznia 2022 r.
Okręt-muzeum ORP Błyskawica otwarty jest w godz. 10.00-16.00.
***
Ekspozycję muzealną w Domku Żeromskiego w Orłowie można zwiedzać z kustoszem w soboty i niedziele w godz. 11.00-16.00 (od września do maja). Poświęcona jest życiu i twórczości Stefana Żeromskiego.
Wstęp wolny.
Strona: www.orlowo.gdynia.pl.
***
Kaszubskie Forum Kultury oraz Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie O/Gdynia zapraszają na wystawę poplenerową dzieł twórców ludowych Pomorza.
Wystawa dostępna do 30 listopada w siedzibie Kaszubskiego Forum Kultury (al. Marsz. Piłsudskiego 18). 
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża Era Art zaprasza na wystawę grafiki cyfrowej „Fraktale – niewidoczne krajobrazy”.
Autorem ekspozycji jest Andreas Guskos.
Wystawa potrwa do 31 grudnia.
Strona: www:eraart profile.pl.