Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI. Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI.
822 (431) 2007-09-28 - 2007-10-04

Dyzma w Teatrze Miejskim na otwarcie sezonu

Teatr Miejski im Witolda Gombrowicza w Gdyni zainauguruje sezon teatralny 2007/2008.
5 października - wystawiając swojego najsłuszniejszego kandydata, który spełni oczekiwania wszystkich...
- „Dyzma" musical powstały w oparciu o kultową powieść Tadeusza Dołęgi - Mostowicza „Kariera Nikodema Dyzmy". Ten, zawsze aktualny, bogaty w znajome treści przebój przedwojennej literatury opowiada historię bezrobotnego chama i prostaka, który szczęśliwym zbiegiem okoliczności w błyskawicznym tempie awansuje społecznie. To doskonały, widowiskowy musical z piosenkami Wojciecha Młynarskiego i muzyką Włodzimierza Korcza, w którym historia kariery splata się z historią miłości...
Libretto napisała Henryka Królikowska, a przygotowania całości podjął się Jan Szurmiej, którego realizacje („Piaf", „Zorba") są niekwestionowanymi hitami teatru.
Ponadto wśród planów m.in.:
- Stanisław Ignacy Witkiewicz „Szewcy", reż. Jacek Bunsch
Kolejna, po doskonałym „Wariacie i zakonnicy", realizacja sztandarowego dramatu Witkacego uznanego za jego najlepsze dzieło sceniczne. Oryginalne postaci, zjawiskowa forma plastyczna i kilka prawd o człowieku i rewolucji...
- Jerzy Bielunas „de - GENERACJA", reż. Jerzy Bielunas.
Brawurowy spektakl z piosenkami największych i najbardziej kontrowersyjnych bardów lat 60'tych i 70'tych. Jako tęsknota za wolnością, tolerancją i wspólnotą, a zarazem jako protest przeciw militaryzacji, potędze pieniądza i kariery zabrzmią m.in. teksty Morissona, Joplin, Hendrixa, Coehna, Waitsa i Cave'a.
- Bertold Brecht „Święta Joanna szlachtuzów", reż. Jarosław Tumidajski
Jak zawsze u Brechta, wyraziste postaci, dynamika, piosenki i problemy społeczne. Chicago, Wielki Kryzys, giełda i Joanna Dark z Armii Zbawienia w roli mediatora. Nazwisko uznanego reżysera młodego pokolenia gwarantuje oryginalne ujęcie tematu.
oraz:
- nowa realizacja Artura Tyszkiewicza - młodego reżysera uhonorowanego podczas opolskiego festiwalu „Klasyka Polska" oraz na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Reżyserskiej „Interpretacje"
- trzecia edycja Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port skoncentrowana wokół dramaturgii ukochanego przez polskich i zagranicznych czytelników - Sławomira Mrożka.
W repertuarze wciąż ulubione spektakle naszych widzów, m.in: „Piaf", „Związek otwarty", „Czarnoksiężnik z krainy Oz", „Dzień świra" i inne.
Informacja i rezerwacja: (058) 621 02 26.