846 (455) 2008-03-28 - 2008-04-03

Dowody - ostatnie dni!

Około 5, 5 tys. gdynian wciąż nie złożyło wniosku o wymianę starego dowodu tożsamości na nowy. Ale to już garstka - przypomnijmy w styczniu 2007 takich osób było 76 tysięcy!!!
Można więc powiedzieć, że działania przypominające o konieczności wymiany dokumentu odniosły oczekiwany skutek. Mieszkańców zachęcały do tego m.in. plakaty, kampania informacyjna w kilku rozgłośniach radiowych, także telewizyjna i na portalu www.gdynia.pl oraz w bezpłatnym RATUSZU.
Kilka tygodni temu do wszystkich gdynian, którzy wciąż legitymowali się starym dokumentem - spóźnialskich (albo ludzi o żelaznych nerwach, tego nie wiemy na pewno !!!) Urząd Miasta wystosował 7180 listów poleconych. W ten sposób przypomniano im o konieczności wymiany dokumentu, dostarczono formularz wniosku na nowy dowód osobisty, a także poinformowano osoby w trudnej sytuacji materialnej, jak uzyskać zwrot kosztów poniesionych na wymianę dowodu osobistego.
Akcja przyniosła skutek. Dotarło do urzędu ok. 1 tysiąca osób z wnioskami i dowiedzieliśmy się też o przyczynach niezgłaszania się osób pracujących za granicą lub... schorowanych i niepełnosprawnych. Do domów tych często niedołężnych i samotnych osób (ok. 100 - tygodniowo) udają się urzędnicy, by umożliwić im wypełnienie formalności.
W Urzędzie Miasta czeka na odbiór niespełna około 5 tys. nowych dokumentów.
Przypominamy! Stare książeczkowe dowody osobiste tracą definitywnie ważność 31 marca 2008 roku!!!
Przypominamy również, że Sala Obsługi Mieszkańców w gdyńskim UM czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-18.00, a w soboty w godz. 8.00 - 14.00.