Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
864 (463) 2008-08-08 - 2008-08-13

Śmiałkowie są wśród nas - czyli marszem przez Zatokę Pucką po raz ósmy

Już w najbliższą sobotę - 9 sierpnia odbędzie się VIII Marsz Śledzia, czyli zbiorowe przejście - prawie suchą nogą przez... Zatokę Pucką!
Wyprawa rozpoczyna się na Półwyspie Helskim, w miejscowości Kuźnica, ok. godz. 9.30 a zakończy ok. godz. 15.00 /16.00 na „kontynencie" - w Rewie, przy krzyżu u nasady cypla rewskiego.
To edycja letnia wyczynu, którego inicjatorem i głównym organizatorem jest Radosław Tyślewicz - gdynianin, liczący ponad 2 metry wzrostu człowiek wielkiej fantazji i takiej również odwagi!
Po raz pierwszy Marsz Śledzia jest dofinansowany środkami unijnymi w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego „Rybołówstwo i Przetwórstwo Ryb 2004-2006".
Patronat honorowy nad imprezą objął m.in. Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.
VIII Marsz śledzia to wyjątkowe wydarzenie, które polega na przejściu (miejscami -przepłynięciu) określonej trasy wodnej. Składa się ona z trzech etapów:
1. tzw. Wiary, gdzie maszeruje się ponad 1 km w wodzie po pas
2. najdłuższy odcinek, w trakcie którego następuje „pasowanie na śledzia". Tytuł „śledzia" otrzymuje się po skosztowaniu surowej ryby, wypiciu morskiego trunku oraz...gdy dostanie się klapsa płetwą.
3. Marsz śledzia wymaga dobrej kondycji i umiejętności pływackich. Do pokonanie jest przekop szlaku żeglugowego, a dokona się przez holowanie uczestników marszu na linie przez kuter rybacki. Śmiałków jednak nie brakuje, na kolejnych wyprawach jest ich coraz więcej. Tym razem liczbę trzeba było ograniczyć - do 100 osób. Kandydaci zgłosili się z wyprzedzeniem. Jedna trzecia - to panie.
Po raz pierwszy w historii marszu, dokonania uczestników zostaną uwiecznione na filmie, który będzie kręcony z powietrza przez bezzałogowy śmigłowiec.
Film będzie można obejrzeć w internecie na stronie www.marszsledzia.pl.
Z lądu najlepszym punktem obserwacyjnym według organizatorów jest skarpa w Mrzezinach przy starej żwirowni, skąd roztacza się piękny widok na trasę przemarszu „śledzi".
Optymalny punkt widzenia będą mieć jednak wszyscy, którzy zdecydują się towarzyszyć „śledziom" na własnych łodziach...
Szczegółowe informacje o letniej edycji Marszu Śledzia na stronie: www.marszsledzia.pl

ikona