Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
876 (475) 2008-10-31 - 2008-11-06

Od 30 października do 2 listopada -przydatne informacje

kościól i cmentarz- Fot. Robert Hirsch
Fot. Robert Hirsch

Tradycyjnie w dniach Wszystkich Świętych i Zaduszek w okolicach cmentarzy jest wzmożony ruch.
Z tego powodu zmieniona jest organizacja ruchu praktycznie w całym mieście. ZKM przygotował jak co roku ofertę komunikacji publicznej, która jest alternatywą dla indywidualnych podróży.
Apelujemy do mieszkańców oraz osób, które przyjadą na groby bliskich do Gdyni, aby korzystali z miejskich środków transportu, które w te dni kursować będą ze zwiększoną częstotliwością. Potrzeby będą na bieżąco monitorowane i dostosowywane do liczby pasażerów, tak by wszyscy mogli dojechać szybko i wygodnie. Zachęcają również ceny biletów, takie jak co dzień.
Warto sobie uzmysłowić, że skoro w Gdyni zarejestrowanych jest 150 tys. samochodów, to na pewno dla wszystkich nie ma miejsca na parkingach przy cmentarzach.
Zatem dla własnej wygody, oszczędności nerwów i czasu wybierzmy komunikację miejską!
Od 30 października do 2 listopada komunikacja miejska organizowana przez ZKM w Gdyni funkcjonować będzie według zmienionych zasad. Kursy zostały tak ustawione, aby skrócić czas oczekiwania na przyjazd autobusu. Do cmentarzy uruchomione zostaną dodatkowe linie autobusowe, na których przejazd odbywać się będzie wg taryfy zwykłej - wraz ze wszystkimi uprawnieniami do przejazdów ulgowych i bezpłatnych. Na tych liniach ważne będą także bilety miesięczne i dekadowe. Większość kursów na dodatkowych liniach autobusowych będzie wykonywana przez autobusy niskopodłogowe, przyjazne dla niepełnosprawnych.
30 października (czwartek) oraz 31 października (piątek) obowiązywać będą rozkłady jazdy ważne w dni powszednie nauki szkolnej. Dodatkowo 31.10 w godz. 8.00 - 18.00 uruchomiona będzie linia 390 do Cmentarza Witomińskiego.
1 listopada (sobota) obowiązywać będą sobotnie rozkłady jazdy. Dodatkowo w godz. 8.30- 21.30 uruchomiona będzie linia 390 do Cmentarza Witomińskiego.
2 listopada (niedziela) obowiązywać będą rozkłady jazdy ważne w niedziele i święta. Dodatkowo w godz. 8.00 - 18.00 uruchomiona będzie linia 390 do Cmentarza Witomińskiego.
Szczegółowa informacja dot. zmian w okresie Wszystkich Świętych w gdyńskiej komunikacji miejskiej znajdują się na stronie www.zkmgdynia.pl
***
Tradycyjnie, wokół gdyńskich cmentarzy obowiązywać będą zmiany w organizacji ruchu. I tak:
Cmentarz Witomiński
Na odcinku ul. Witomińskiej od ul. Warszawskiej do cmentarza obowiązywać będzie dwustronny „zakaz zatrzymywania się". Dotyczyć on będzie również chodników.
Od bramy cmentarza do ul. Rolniczej w kierunku Witomina wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu.
Po lewej stronie tego odcinka ul. Witomińskiej obowiązywać będzie „zakaz zatrzymywania się". Natomiast po prawej stronie można będzie parkować pojazdy.
Na odcinku od bramy cmentarza do wyjazdu z parkingu będzie miejsce umożliwiające tylko zatrzymanie pojazdu w celu wysadzenia pasażera.
Kierowcy mogą parkować swoje pojazdy:
- Na parkingu zlokalizowanym na terenie boiska Szkoły Specjalnej przy ul. Witomińskiej,
- Na parkingach w rejonie cmentarzy,
- Po prawej stronie ul. Witomińskiej na odcinku od końca cmentarza do ul. Rolniczej.
Cmentarz przy ul. Spokojnej
Obie strony ul. Spokojnej od ul. Wielkopolskiej do drogi dojazdowej na cmentarz objęte zostaną „zakazem zatrzymywania się".
Również droga dojazdowa do cmentarza objęta będzie zakazem zatrzymywania się.
Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni prosi wszystkich kierowców o dostosowanie się do wprowadzonej organizacji ruchu i podporządkowanie się do poleceń dawanych przez funkcjonariuszy policji.