947 (547) 2010-04-09 - 2010-04-15

W Klubie Filmowym

Klub Filmowy, ul. Waszyngtona 1 zaprasza na filmy:
- „Będzie głośno"
9 - 11 kwietnia, godz. 20.00
12 - 14 kwietnia, godz. 18.00
Bilety: 10 zł
reżyseria: Davis Guggenheim, występują: Jimmy Page, The Edge, Jack White
szczegóły: USA/UK, 2008, 97 min.
Któż nie marzył kiedyś o byciu gwiazdą rocka, założeniu zespołu, graniu na elektrycznej gitarze? Muzyka porusza, inspiruje i rezonuje w nas. Jednak, gdy struny szarpią The Edge, Jimmy Page i Jack White, czyni ona coś więcej. Z tego założenia wychodzi „Będzie głośno" - nowy film dokumentalny pomysłu producenta Thomasa Tulla. „Będzie głośno" nie jest zwykłym filmem dokumentalnym o rock'n'rollu. Zapis punktu widzenia trzech wirtuozów, należących do trzech różnych pokoleń, pozwala zbliżyć się do nich osobiście i odkryć, jak tapicerowi z Detroit, sesyjnemu muzykowi i malarzowi z Londynu oraz 17-letniemu uczniowi z Dublina udało się wydobyć z gitary elektrycznej unikatowe brzmienia i wejść do panteonu gwiazd.
- Głód (Hunger)
9 - 11 kwietnia, godz. 18.00
12 - 14 kwietnia, godz. 20.00
Bilety: 10 zł
reżyseria: Steve McQueen, występują: Michael Fassbender, Stuart Graham, szczegóły: Irlandia/Wielka Brytania, 2008, 96 min.
„Głód" to jedna z największych niespodzianek ubiegłego roku, niezwykły film nieznanego w świecie kina debiutanta, Steve'a McQueena. Jest rok 1981. Angielska służba więzienna zawzięcie pracuje na wizerunek kata. Przetrzymywanych w swoim więzieniu bojowników IRA metodycznie odziera z człowieczeństwa.
- Antarktyczne Podróże - przegląd filmowy
22 - 28 kwietnia 2010
Bilety: 10 zł - dzień, 25 zł - karnet
Przegląd „Antarktyczne podróże" to cykl dwunastu filmów poświęconych największym światowym podróżnikom takim jak Frank Hurley, Robert Falcon Scott, Fridtjof Nansen oraz Ernest Shackleton. Wśród wyświetlanych filmów pojawi się blok poświęcony naszemu rodakowi Markowi Kamińskiemu. Dużą atrakcją będą również dwa niezwykłe dokumenty, które łączy temat - jedna z największych wypraw eksploracyjnych naszych czasów, czyli próba pokonania wszerz Antarktydy przez Ernesta Shackletona, zaś dzieli czas powstania - aż 81 lat. „Południe" (1919) to ocalałe z katastrofy statku Endurance negatywy Franka Hurleya, ukazujące życie codzienne podróżników - portretowane z taką precyzją i głębią, że Antarktyda z początku XX wieku zdaje się być na wyciągnięcie ręki. Pokażemy także nakręcony u progu nowego millenium dokument George'a Butlera pt. „Antarktyczna podróż sir Ernesta Shackletona" (2000), w którym głos narratora - Liama Neesona, oraz głosy niezliczonych świadków odtwarzają dramaturgię do dziś żywej legendy pierwszych podbojów Bieguna Południowego.
Więcej informacji: www.klubfilmowy.pl 

ikona