963 (563) 2010-08-06 - 2010-08-12

Kolejny udany start judoków Galeonu

Pracowicie rozpoczęli wakacje zawodnicy klubu Galeon biorący udział w Międzynarodowym Turnieju Judo rozgrywanym w austriackim Grazu w dniach 4 - 5.07.2010 r.
Corocznie organizowany turniej zalicza się do największych imprez tego typu w Europie. W tegorocznym turnieju wystartowało 1300 zawodników reprezentujących 150 klubów z 21 państw. Bardzo wysoką formę potwierdzili Szymon Jasiński , który tryumfował w kategorii 50 kilogramów oraz Arkadiusz Matlakowski, który zajął 2 miejsce w kategorii 81 kilogramów. Jest to ich kolejny udany start po Pucharze Świata w węgierskim Gyor, w którch plasują się na medalowych pozycjach.
Tuż obok podium na 5 miejscu uplasowali się Jakub i Michał Korzeniowscy oraz Mateusz Romanowski. Do turnieju judocy Galeonu szlifowali formę pod okiem wicemistrza olimpijskiego z Seulu gdynianina Janusza Pawłowskiego, który był organizatorem międzynarodowego Campu w chorwackiej Puli z udziałem ekip: Serbii, Bośni i Hercegowiny, Słowenii, Austrii, Włoch, Węgier, Chorwacji oraz kilku klubów z Polski.
Szkolenie dzieci i młodzieży w Galeonie jest dofinansowane ze środków Gminy Gdynia.