963 (563) 2010-08-06 - 2010-08-12

Targi WIATR i WODA z atrakcjami

Do 8 sierpnia trwa w Gdyni V edycja Targów Sportów Wodnych WIATR i WODA na wodzie. Najpiękniejsze jachty, najszybsze łodzie motorowe, skutery, nowoczesny sprzęt żeglarski i motorowodny można oglądać w Marinie.
W tegorocznych targach uczestniczyponad 100 wystawców z Polski i zagranicy (m.in.: z Brazylii, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Chin). Tradycyjnie targom towarzyszy wiele atrakcji oraz imprez związanych z żeglarstwem i sportami wodnymi: koncerty muzyki szantowej, regaty, pokazy ratownictwa na wodzie oraz prezentacje sportów wodnych.
Wieczornym wydarzeniem towarzyszącym targom 6 i 7 sierpnia będzie 25. Bałtycki Festiwal Piosenki Morskiej.
W ciągu dnia sympatycy sportów wodnych mogą obserwować rozgrywające się na Zatoce Gdańskiej zmagania w Mistrzostwach Polski w Match Racingu czy wyścigi w Pucharze Polski Skuterów Wodnych odbywające się wzdłuż Bulwaru Nadmorskiego.
Ponadto w porcie jachtowym odbywają się pokazy kajakarstwa morskiego, nurkowania oraz pokazy ratownictwa w wykonaniu Grupy K38 Poland i najlepszych gdyńskich ratowników.
W sobotę będzie można podziwiać kajakowe rodeo czy pokaz pirotechniki i użycia pneumatycznych środków ratunkowych, a w niedzielę pokazy regatowe jachtów sterowanych radiem oraz wodowanie polskiej, jednoosobowej łodzi podwodnej do zadań dywersyjnych typu BŁOTNIAK B-155.
W tym roku po raz pierwszy zostanie wręczona nagroda Prezydenta Miasta Gdyni w konkursie GDYNIA YACHT DESIGN. Jego celem jest wyłonienie najładniejszego jachtu żaglowego oraz jachtu motorowego prezentowanego na targach.
7 sierpnia będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Specjalnie dla Pomorskiego Hospicjum członek organizacji Freediving Polska, Piotr Bauza, przepłynie wpław Zatokę Gdańską. Wyruszy około 5 rano z Helu i przez 10 godzin płynąć będzie do plaży przy basenie jachtowym w Gdyni. W czasie, gdy maratończyk będzie zmierzał ku Gdyni, na brzegu odbywać się będzie zbiórka na rzecz podopiecznych Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci, zarówno środków finansowych, jak i rzeczowych (zbiórka prowadzona będzie przez cały czas trwania targów).
Godziny otwarcia targów:
- 6-7 sierpnia (piątek, sobota) - godz. 11.00-19.00;
- 8 sierpnia (niedziela) - godz. 11.00-17.00.
Ceny biletów wstępu: 6 zł, dzieci do lat 13 - wstęp wolny.
Więcej informacji: www.wiatriwoda.pl . 

ikona