970 (570) 2010-09-24 - 2010-09-30

Festyn z okazji „Dnia bez samochodu”

W niedzielę 26 września 2010 r. przed Akwarium Gdyńskim, w godzinach 12.00 - 20.00 odbędzie się festyn z okazji „Dnia bez samochodu".
W programie:
- TRIAL Rowerowy Krystiana Herby, uczestnika programu „Mam Talent", reprezentującego Polskę na światowych imprezach - poza występem na scenie, Krystian pokaże nam zapierające dech w piersiach „triki" rowerowe na specjalnie wyznaczonym i wyposażonym torze;
- BMX DIRT JUMPING - występ najlepszych na Pomorzu zawodników zajmujących się ekstremalną „jazdą" na rowerze, polegającą na wykonywaniu spektakularnych „trików" w powietrzu. Oprócz tego na torze zostaną usypane treningowe hopki dla najmłodszych, którzy będą mogli spróbować swoich sił na niecodziennym torze. Zawodnicy będą udzielali rad i nauki.
Podczas festynu odbędzie się również pokaz niekonwencjonalnych rowerów z możliwością jazdy próbnej dla chętnych, oraz konkursy rodzinne na torach przeszkód z licznymi nagrodami. Miłośnicy dwóch kółek dowiedzą się również jak - w bezpieczny sposób - prowadzić psa, jadąc jednocześnie na rowerze. Na terenie festynu będzie możliwość darmowego wypożyczenia roweru.
Dodatkową atrakcję zapewnią pokazy Capoeiry i zespołów tanecznych z Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni. Oprócz tego specjalnie zaproszeni Ratownicy Medyczni zorganizują pokaz udzielania pierwszej pomocy, a reprezentanci Policji wytłumaczą najmłodszym zasady bezpieczeństwa na drodze. Na zakończenie festynu, wszyscy uczestnicy imprezy wezmą udział w paradzie rowerowej wzdłuż al. Jana Pawła II i Bulwaru Nadmorskiego.
Więcej informacji na www.gdynia.pl