971 (571) 2010-10-01 - 2010-10-07

Dobre występy gimnastyczek w Moskwie

W Moskwie zakończyły się 30. Mistrzostwa Świata w gimnastyce artystycznej. Joanna Mitrosz, absolwentka ZSSO, zakwalifikowała się do trzech finałów. W rywalizacji ćwiczeń z obręczą zajęła 8 miejsce, a wśród ośmiu najlepszych na świecie w ćwiczeniach ze wstążką została sklasyfikowana na 7 pozycji. W  finale wieloboju  zajęła 8 miejsce wśród najlepszych na świecie w tej dyscyplinie. W drużynie, która zajęła 8 miejsce startowały również Angelika Paradowska i Marta Szamałek. 5 osobowa drużyna  w układach zbiorowych (Aleksandra Wójcik, Zuzanna Klajman, Patrycja Romik, Monika Raszke, Katarzyna Żuchlińska) zajęła 12 miejsce w wieloboju.  Trenerkami dziewczyn, absolwentek  i uczennic Szkoły Mistrzostwa Sportowego w gimnastyce artystycznej wchodzącej w skład Zespołu Sportowych Szkół Ogólnokształcących w Gdyni są: Alicja Urbaniak, Maria Mrozińska i Ewa Gustafsson.