987 (587) 2011-01-28 - 2011-02-03

Dzielny pies Baltic - jubilat i celebryta

Minął rok od dramatycznych, choć ostatecznie szczęśliwych chwil psiaka, który został znaleziony i uratowany przez załogę statku badawczego Morskiego Instytutu Rybackiego (MIR) - R/V BALTICA z dryfującej kry na wodach Zatoki Gdańskiej 15 mil od brzegu. Z tej wspaniałej okazji kundelek Baltic, bo takie imię otrzymał rok temu, a także pan Adam Buczyński - który pieska wybawił wówczas z opresji - przyjmują gratulacje, życzenia i licznych gości.
Baltic dziś, to pies szczęśliwy, otoczony powszechnym podziwem i szacunkiem. Z wzajemnością zaś kocha swego dobrodzieja pana Adama. Są nierozłączni, na lądzie i wtedy, gdy psiak jako pełnoprawny członek załogi R/V BALTICA odbywa wachty. Jego ulubionym miejscem jest mostek kapitański.
Piesek nadal jest nieśmiały i bardzo skromny, mimo że stał się celebrytą, do którego piszą miłośnicy z całego świata. Wśród nich znalazła sie także Brigitte Bardot!
Baltic jest honorowym psim obywatelem Gdyni i jako taki jest zapraszany wraz z panem Adamem na wszelkie imprezy realizowane w ramach edukacyjno - wychowawczej kampanii „Pies w wielkim mieście."

ikona