987 (587) 2011-01-28 - 2011-02-03

Zgłoszenia globtroterów tylko do 31 stycznia!

Jeszcze tylko przez 4 dni podróżnicy mogą wysyłać zgłoszenia do Nagrody im. Andrzeja Zawady oraz nagrody Kolosy. Laureatów poznamy podczas XIII Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, które odbędą się w dniach 11-13 marca 2011 r. w Hali Sportowo-Widowiskowej „Gdynia".
Przypomnijmy, że by wygrać w konkursie o nagrodę im. Andrzeja Zawady trzeba być młodym globtroterem i mieć marzenia. Zwycięzca otrzyma grant podróżniczy na zorganizowanie upragnionej wyprawy, ufundowany przez Prezydenta Gdyni. W tej edycji wynosi aż 15 000 zł!
O nagrodę mogą ubiegać się osoby, które nie przekroczyły 30. roku życia. Kapituła wybierze zwycięzców spośród zaproszonych do Gdyni podróżników, alpinistów, żeglarzy i grotołazów. Liczyć się będzie dotychczasowy dorobek oraz oryginalność i jakość projektu, na który laureat zobowiązuje się przeznaczyć grant. (Dopuszcza się możliwość zgłoszenia grupowego w przypadku, gdy średnia wieku nie przekracza 30 lat). Wybrani kandydaci zostaną poproszeni o wygłoszenie podczas spotkań ilustrowanej prelekcji o swoim największym dotychczasowym dokonaniu.
Zgłoszenia do nagrody im. Andrzeja Zawady należy przesyłać pocztą na adres: Urząd Miasta Gdyni, al. Marsz. Piłsudskiego 52/54, 81-382 Gdynia oraz kopię pocztą elektroniczną na adres: kapitula@kolosy.pl.
Formularz oraz regulamin dostępne są w Miejskiej Informacji (parter budynku Urzędu Miasta Gdyni przy ul. 10 Lutego 24) i na stronie internetowej: www.gdynia.pl/spotkania. Dodatkowe informacje pod numerem telefonu 58 668 25 35, 36. Można je także uzyskać drogą elektroniczną: turystyka@gdynia.pl.
Do końca stycznia można również zgłaszać kandydatury do nagrody Kolosy. Statuetki za podróżnicze dokonania w 2010 r. zostaną przyznane w kategoriach: „Podróże", „Żeglarstwo", „Alpinizm", „Eksploracja jaskiń" oraz „Wyczyn roku".
Kapituła przyzna także „Super Kolosa" za całokształt osiągnięć. Organizatorzy zapraszają również do dzielenia się wrażeniami z wypraw w Fotoplastykonie oraz udziału w wystawie FotoGlob.
Szczegóły na stronie internetowej: www.kolosy.pl/zgloszenia.php.

ikona