997 (597) 2011-04-08 - 2011-04-14

Koncerty...

Kawiarnia Caffe Anioł zaprasza, 9 kwietnia 2011 r. o godz. 19.00, na KONCERT MUZYCZNY w wykonaniu DOMINIC'a JOHN'a SEBASTIAN'a. W programie własne kompozycje Dominica Johna Sebastiana. Muzyk określa się jako - singer-songwrit'er - pełen pasji dla muzyki i pisania tekstów. Zainspirowany swoimi przygodami, podróżami, graniem na ulicach oraz ludźmi których spotkał śpiewa dogłębnie o uczuciach i emocjach, tak że one stają się obecne poprzez jego piosenki. Płyta „From dusk till dawn LP" wydane w listopadzie 2010 jest jego pierwszym albumem. W piosenkach na albumie Dominic grając na różnych instrumentach tworzy bazę dla swoich melodii i tekstów. To prawdopodobnie to co odgrywa największą rolę, gdyż wokalna część dominuje wyznaczając drogę dla emocji w trakcie jego grania. Wstęp wolny.
Więcej informacji na stronie: www.myspace.com/dominicjohnsebastian
***
Kawiarnia Caffe ANIOŁ oraz zespół organizacyjny przeglądu „Bazuna" zapraszają 13 kwietnia 2011 r. o godz. 19.00 na koncert Poety Piosenki w wykonaniu Olka Grotowskiego, który opatrzył własną muzyką repertuar słów Andrzeja Waligórskiego - w jego wykonaniu stał się już klasyką.
Wstęp wolny. Kolejne spotkania:
- 27 kwietnia - Paweł Szymański - dzielący swe artystyczne życie pomiędzy świat bluesowy i krąg piosenki autorskiej;
- 18 maja - Piotr Bakal - bard, poeta, aktywny animator w dziedzinie piosenki autorskiej oraz Duet Wejherowski Agnieszka Kostecka i Andrzej Marczyński w programie o miłości.
Więcej informacji na stronie: http://www.myspace.com/bazunafestival
***
Stowarzyszenie „Concertino" zaprasza 9 kwietnia, w sobotę, o godz. 18.00 na koncert inaugurujący tegoroczną edycję cyklu pt. „Gdyńskie Impresje Muzyczne". Wystąpią: Natalia Walewska (skrzypce) oraz Bogdan Kułakowski (fortepian). W programie utwory Francka i Debussy`ego. Sala Concertino, Gdynia, ul. Popiela 24.
Wstęp wolny - liczba miejsc ograniczona (rezerwacja tel. 502 374 599).
***
10 kwietnia 2011 r. o godz. 16.00 w sali widowiskowej Domu Rzemiosła, ul. 10 Lutego 33 w Gdyni w ramach „Gdańskiego Festiwalu Muzycznego" wystąpi Moscow Piano Trio. W programie: J. Haydyn - Trio fortepianowe C-dur, F. Mendelssohn - Trio fortepianowe c-moll op. 66. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w PTTK przy ul. 3 Maja 27 w Gdyni oraz na godzinę przed koncertem.
***
13 kwietnia 2011 r. o godz.20.00 zapraszamy na dużą porcję bossa novy i muzyki latynoskiej do Bohema Jazz Club w Gdyni. Gdyński zespół Łyczacza zaprezentuje swoje koncertowe, pełne słońca i gorących rytmów oblicze muzyczne. Skład: M. Kubaczyk - wok, R. Jakubiec - tr, R. Dobrucki - sax, T. Przyborowicz - bas, M. Dombrowski-dr, Z. Miluski-git, M. Łyszkiewicz-piano, lider.
Bilety w przedsprzedaży 15 zł, w dzień koncertu 20 zł.
***
Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek zaprasza, 17 kwietnia o godz. 16.00 do Sali Widowiskowej Domu Rzemiosła, ul. 10 Lutego 33, na koncert z cyklu Niedziela Melomana pt. „Koncert na powitanie wiosny" w wykonaniu: Anatolij Kogan (Izrael) - flet, zespół Muzyki Dawnej Cappella Gedanensis, dyrekcja artystyczna - Alicja Kowalska - Pińczak. W programie koncertu m.in: Antonio Vivaldi „Il Gardellino", Lewko Kołodub „Nocturne", Wilhelm Popp „Birdsong" op. 324, Eugene Magalif „Colibri", Aleksander Alabiew „Nightingale". Prowadzenie koncertu: Krzysztof Dąbrowski.
Bilety w cenie 10 zł do nabycia w PTTK, ul. 3 Maja 27 w Gdyni oraz na godzinę przed koncertem.