Aktualności

Udane zwiedzanie szlakiem odrestaurowanych zabytków śródmieścia

We wtorkowe popołudnie 27 czerwca br. dwudziestoosobowa grupa miłośników Gdyni miała sposobność poznać zabytki Gdyni od mniej znanej strony. Zwiedzanie szlakiem zabytkowych obiektów poddanych w ostatnich latach pracom konserwatorskim zorganizowało i przeprowadziło Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków w Gdyni. W zwiedzaniu uczestniczyła liczna grupa przewodników turystycznych z Koła Przewodników PTTK w Gdyni, specjalizujących się w oprowadzaniu po naszym mieście.

Spotkanie poprzedziło ilustrowane wprowadzenie w Informacji Miejskiej przy ul. 10 Lutego 24. Na trasie zwiedzania były m.in. wnętrza Sądu Rejonowego przy pl. Konstytucji z salą rozpraw i holem bocznym po pracach restauratorskich i rekonstrukcyjnych, budynek mieszkalny BGK przy ul. 3 Maja 27-31 wraz z wnętrzami oraz kościół NSPJ przy ul. Armii Krajowej. Dzięki uprzejmości władz Sądu Rejonowego, mieszkańców budynku przy ul. 3 Maja 27-31 oraz księdza proboszcza parafii NSPJ możliwe było dotarcie do miejsc rzadko udostępnianych. Niezapomniane wrażenia pozostawiło wejście na wieżę kościoła NSPJ, kończące zwiedzanie. Serdecznie dziękujemy użytkownikom obiektów za życzliwość.
Była to pierwsza część cyklu prezentującego zabytki Gdyni od specjalistycznej – konserwatorskiej strony. Kolejne zwiedzanie planowane jest pod koniec lata. Zapraszamy.
 
Źródła fotografii: Dariusz Dębski, Koło Przewodników PTTK

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 29.06.2017 08:54
  • ikona

    Autor: Anna Częścik (a.czescik@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 29.06.2017 10:07
  • ikonaZmodyfikował: Anna Częścik
ikona