Aktualności

O „Prostej sprawie” dla wszystkich

Grafika spotkania z Wojciechem Chmielarzem

Grafika spotkania z Wojciechem Chmielarzem

17.11.2020 r.

Nic tak nie pasuje do długich listopadowych wieczorów jak dobry kryminał. Biblioteka Gdynia wie o tym doskonale i zaprasza 26 listopada o godz. 18.00 na spotkanie autorskie z pisarzem Wojciechem Chmielarzem.


Uczestnicy będą mogli porozmawiać o najnowszej powieści autora pod przewrotnym tytułem „Prosta sprawa”. Spotkanie będzie transmitowane na profilu facebookowym Biblioteki Gdynia, a całość będzie symultanicznie tłumaczona na polski język migowy (PJM).
Spotkanie poprowadzi Maria Krześlak-Kandziora.

Poniżej zaproszenie dla osób niesłyszących, tłumaczy Kamila Skalska:Biblioteka Gdynia przygotowała dla widzów niespodziankę. W czasie spotkania będzie można wygrać najnowszą książkę autora z autografem. Nagrodzone zostaną dwie pierwsze osoby, które poprawnie odpowiedzą na pytanie zadanie przez Wojciecha Chmielarza w czasie spotkania. Wygrana książka będzie do odbioru w Bibliotece Obłuże.

„Prosta sprawa” to powieść sensacyjna. Jej fabuła rozgrywa się w urzekających pięknem Karkonoszach. Bardzo na czasie wydaje się też geneza jej powstania. Wojciech Chmielarz zaczął ją pisać w czasie lockdownu i początkowo publikował w odcinkach na swoim. Teraz powieść ukazuje się drukiem w poprawionej i rozszerzonej wersji.

Urodzony w 1984 roku w Gliwicach Wojciech Chmielarz to autor kryminałów, dziennikarz, laureat Nagrody Wielkiego Kalibru (2015) i Wielkiego Kalibru Czytelników (2019), ośmiokrotnie nominowany do tej nagrody. Autor cyklu powieści o komisarzu Jakubie Mortce: „Podpalacz” (2012), „Farma lalek” (2013), „Przejęcie (2014), „Osiedle marzeń” (2016), „Cienie” (2018) i cyklu gliwickiego: „Wampir” (2015) i „Zombie” (2017), postapokaliptycznej powieści „Królowa głodu” (2014) oraz thrillera psychologicznego „Żmijowisko” (2018), za który otrzymał także nagrodę Złotego Pocisku i Grand Prix Warszawskiego Festiwalu Kryminalnego. Powieść została zekranizowana. Po niej ukazały się kolejne thrillery – „Rana” (2019) i „Wyrwa” (2020). Pisarz mieszka z rodziną w Warszawie.

Spotkanie jest finansowane z projektu Budżetu Obywatelskiego 2020 dzielnicy Obłuże.