Kultura

Studio Konsulat nadaje online

fot. materiały prasowe Gdyńskiego Centrum Kultury

fot. materiały prasowe Gdyńskiego Centrum Kultury

Koronawirus dał się wszystkim we znaki. Nie spowolnił jednak działań Gdyńskiego Centrum Kultury i Konsulatu Kultury, które sprawnie przeniosły się do sieci. Dzięki programom #kulturaonline oraz Studio Konsulat życie kulturalne miasta nadal się toczy, a mieszkańcy niemal codziennie mogą uczestniczyć w interesujących wydarzeniach.

Studio Konsulat

Głównym założeniem przedsięwzięcia jest zapraszanie mieszkańców do uczestnictwa w kulturze na żywo z podkreśleniem jakże ważnego jej elementu, jakim jest interakcja widza z artystą.

- Studio powstało właśnie po to by móc kontaktować się bezpośrednio z odbiorcą. To następuje za pomocą YouTube’a czy Facebooka. Odpowiadamy, rozmawiamy, witamy tych, którzy na całym świecie nas oglądają i staramy się mieć z nimi kontakt. Oprócz tego w czasie takich transmisji łączymy się z osobami, które wspierają nasze działanie. Na przykład podczas ostatniego koncertu mieliśmy połączenie z wiceprezydentem Gdyni Michałem Guciem czy Kazikiem Staszewskim, który dzień wcześniej zapowiadał ten koncert. Stąd ta idea, żeby dać odbiorcy poczucie, że uczestniczy w czymś, co odbywa się tu i teraz – wyjaśnia Jarosław Wojciechowski, dyrektor Gdyńskiego Centrum Kultury.

Projekt Studio Konsulat jest stosunkowo młodym tworem. Idea zrodziła się przy okazji koncertów „Muzycy dla hospicjum” w ramach „Gdyńskich Pól Nadziei” oraz występu duetu Lembicz / Żmuda podczas obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. To drugie wydarzenie transmitowane było już właśnie jako Studio Konsulat. Teraz inicjatywa rozkręca się na dobre. W czwartek, 7 maja, czekają nas aż trzy transmisje. Wśród nich propozycje dla dzieci, miłośników podróży i fanów dobrej muzyki.

fot. materiały promocyjne

Zaczynamy o godzinie 18:15 propozycją dla najmłodszych. W programie animacje i gra w "Państwa i Miasta" dla dzieci oraz rodziców. Całość prowadzona będzie przez kolektyw Animatorki do wzięcia.
Szczegóły na: https://www.facebook.com/events/541277593199798/

Następnie, o godzinie 19:00 na spotkanie z podróżnikiem Markiem Kamińskim zaprosi na Krystian Nehrebecki. Rozmowa dotyczyć będzie 25. rocznicy samotnego zdobycia bieguna północnego. Gość opowie o trudach i radościach związanych z podróżowaniem, ale także o stawianiu celów i znajdowaniu sił, do dalszych działań.
Szczegóły na: https://www.facebook.com/events/2661243674150222/

Natomiast o godzinie 20:00 w ramach Studia Konsulat odbędzie się koncert Agnieszki Skawińskiej i Maciej Łyszkiewicza. „Leszczoteka” to zbiór piosenek z repertuaru zespołu Leszcze w kobiecej interpretacji.

- Utwory Maćka Łyszkiewicza są świetne! Niektóre, te mniej znane, odkryłam na nowo. Ze względu na przewrotny tekst, w kobiecym wykonaniu część piosenek wypada jeszcze zabawniej, niż dotychczas! Dzięki przygodzie związanej z "Leszczoteką" jesteśmy pełni energii, którą chcielibyśmy przenieść także na widzów. Repertuar i sceniczne towarzystwo, a także wyjątkowe okoliczności premiery sprawiają, że to będzie przyjemne i budujące doświadczenie – mówi Agnieszka Skawińska, współautorka „Leszczoteki”.
Szczegóły na: https://www.facebook.com/events/2571569263088123/

fot. materiały promocyjne Gdyńskiego Centrum Kultury

#kulturaonline

Gdyńskie Centrum Kultury kontynuuje także prezentacje treści w ramach projektu #kulturaonline.
Nowością będzie pierwszy pokaz spektaklu on-line, na który obowiązywać będą bilety. 9 maja i 23 maja GCK zaprasza na sztukę „Zacznijmy jeszcze raz” w reżyserii Tomasza Sapryka, z udziałem reżysera i Aldony Jankowskiej. Bilet uprawnia nie tylko do obejrzenia jego nagrania w sieci, ale także upoważnia do 25% zniżki na spektakle Gdyńskiego Centrum Kultury po ponownym otwarciu instytucji.
Szczegóły na: https://www.gck.gdynia.pl/teatr/zacznijmy-jeszcze-raz/

fot. materiały promocyjne Gdyńskiego Centrum Kultury

Od poniedziałku do czwartku, a więc od 4 do 7 maja, o godz. 20:00 premierowo prezentowane będą kolejne odcinki „My sweet Raskolnikow” Janusza Głowackiego w reżyserii Oleny Leonenko-Głowackiej. Widzowie, którzy chcieliby obejrzeć poprzednie części minipowieści, czytanej m.in. przez Darię Krzyżaniak, Sambora Czarnotę czy Tomasza Sapryka, mogą zrobić to wchodząc na kanał GCK na YouTube
Szczegóły na: https://www.gck.gdynia.pl/my-sweet-raskolnikow-janusz-glowacki/

W ramach projektu #kulturaonline nie zabraknie też propozycji dla dzieci. W czwartek, 7 maja o godzinie 9:30 odbędzie się druga odsłona Artystycznego Klubu Malucha. Najbliższe spotkanie zatytułowane jest: "W świecie motyli", a poprowadzi je Katarzyna Laszkowska-Dwojakowska.
Szczegóły na: https://www.gck.gdynia.pl/dla-dzieci/artystyczny-klub-malucha-online/

  • ikonaOpublikowano: 06.05.2020 12:59
  • ikona

    Autor: Paweł Kukla (p.kukla@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 07.05.2020 11:04
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona