Co nowego

AB Inwestor Skatepark oficjalnie otwarty w Gdyni

Opis alternatywny

01.09.2014 r.

Od 1 września 2014 r. właściciele deskorolek i BMX-ów mogą oficjalnie śmigać po nowiutkim skateparku. Wstęgę otwierająca AB Inwestor Skatepark przecięli prezydent Wojciech Szczurek, wiceprezydent Michał Guć i prywatny inwestor Andrzej Boczek.Otwarcie AB Inwestor Skate Park, fot. Dorota NelkePierwszy września nie wszystkim dobrze się kojarzy - zwłaszcza uczniom, dla których jest to rozpoczęcie roku szkolnego. Ale po lekcjach wielu z nich odda się swoim pasjom. Również amatorzy sportów mniej lub bardziej ekstremalnych. Wspaniałym prezentem jest dla nich oddanie do użytku najnowocześniejszego i jednego z największych w północnej Polsce skateparku.

Jego budowa rozpoczęła się na początku kwietnia 2014 r., a pogoda była na tyle łagodna, że pracy postępowały bardzo sprawnie. Obiekt dysponuje wszystkimi elementami, niezbędnymi do nauki i doskonalenia jazdy na rowerach BMX-ach, deskorolkach i rolkach - mówi Adam Szostek z Fundacji Skatepark Gdynia.

Otwarcie AB Inwestor Skate Park, fot. Dorota NelkeNawierzchnia obiektu jest gładka jak tafla lustra, a projektanci postarali się o to, żeby jazda przepływała płynnie i skaterzy mogli wykonywać efektowne triki na murkach, schodach i poręczach. Poza tym goście skateparku mają do dyspozycji bowl, czyli misę na której posiadacze BMX-ów wykonają takie triki jak: tailwhip, czyli obrót rowerem wokół kierownicy, salto z obrotem o 180 stopni tak zwaną flarę, a dla desek to wymarzone miejsce na wallride.

Inwestycja obiektu o powierzchni 1500 metrów kwadratowych została zrealizowana ze środków prywatnych i samorządowych. 800 tysięcy złotych wyłożył prywatny inwestor Andrzej Boczek, prezes firmy AB Inwestor. Dotacja miasta wyniosła 500 tysięcy złotych.

Otwarcie AB Inwestor Skate Park, fot. Dorota Nelke

Otwarcie AB Inwestor Skate Park, fot. Dorota Nelke

Otwarcie AB Inwestor Skate Park, fot. Dorota Nelke

Otwarcie AB Inwestor Skate Park, fot. Dorota Nelke Otwarcie AB Inwestor Skate Park, fot. Dorota Nelke

fot. Dorota Nelke