Co nowego

Adoptuj pupila z pomocą gdyńskiej aplikacji

Aplikacja Gdynia.pl wzbogaciła się o moduł Ciapkowo // fot. S. Szumielewicz-Tobiasz

Aplikacja Gdynia.pl wzbogaciła się o moduł Ciapkowo // fot. S. Szumielewicz-Tobiasz

24.08.2021 r.

Aplikacja Gdynia.pl wzbogaca się o nowe funkcjonalności. Do znanych i lubianych modułów dołącza „Ciapkowo”. Z jego pomocą w wygodny i szybki sposób będzie można znaleźć pupila dla siebie lub wspomóc schronisko.

– Idea smart city wyznacza cyfrowe ambicje naszego miasta i już dziś Gdynia jest wskazywana jako wzór jej realizacji, nie tylko w Polsce. Nieustannie pracujemy nad podnoszeniem jakości usług oferowanych gdynianom – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. – Dzięki Kontu i Karcie Mieszkańca, a także wciąż rozwijanej aplikacji, wszyscy mamy dostęp do całego pakietu usług w jednym miejscu. Teraz dołączył do nich moduł „Ciapkowo”. Dzięki tej nowej funkcjonalności każdy, kto szuka pupila dla siebie, może go znaleźć w szybki i wygodny sposób. Tym bardziej, że Gdynia jest postrzegana również jako miasto przyjazne zwierzętom i dbające o nie, a gdynianie jako ludzie o wielkich sercach, troszczący się o futrzastych przyjaciół.

Moduł „Ciapkowo” umożliwia przeglądanie bazy zwierząt czekających na adopcję w gdyńskim schronisku. Dzięki opcji filtrowania możemy określić typ zwierzaka, jego płeć, wiek, rozmiar, a nawet aktywność. Wszyscy podopieczni schroniska posiadają zdjęcie oraz opis i charakterystykę, która ułatwi nam wybór.

– Schronisko „Ciapkowo” od lat jest prowadzone przez OTOZ Animals na zlecenie gdyńskiego samorządu. To co dla nas kluczowe, organizacja ta potrafi zapewnić wysoki wskaźnik adopcji. Zwierzęta trafiające tu po uzyskaniu pomocy medycznej, szybko znajdują nowych właścicieli. Dzięki inwestycjom miasta w infrastrukturę staramy się im zapewnić godne warunki, m.in. wybudowaliśmy już nowoczesne pawilony dla psów z wybiegami zewnętrznymi i przeprowadziliśmy modernizację kociarni. W styczniu tego roku oddaliśmy do użytku nowy budynek weterynarii. Obecnie w „Ciapkowie” trwa budowa budynku biurowo-socjalnego, w którym będą odbywać się adopcje – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji. – „Ciapkowo” to również miejsce, w którym realizowany jest miejski program zapobiegania bezdomności zwierząt poprzez sterylizację i kastrację. Dlatego bardzo nas cieszą wszystkie ułatwienia pomagające zwierzakom znaleźć nowy dom.

Jeżeli marzymy o adopcji pupila, lecz fizycznie nie mamy możliwości tego zrobić, istnieje również opcja, aby zostać wirtualnym opiekunem jednego z podopiecznych schroniska. Zdjęcia wybranego pupila będzie można wtedy umieścić na swojej stronie internetowej czy też blogu. Oczywiście można również odwiedzać swojego podopiecznego.

Jeżeli nasz pupil się zgubił, warto zajrzeć do zakładki „Nowo przybyłe”. Znajdziemy tam listę zwierząt, które trafiły do schroniska w ostatnich dniach.

W module znajduje się też zakładka „Dom tymczasowy”. Są tam psy będące w dalszym ciągu pod opieką schroniska, przebywające w domach tymczasowych z różnych powodów (nieuregulowana sytuacja prawna, względy zdrowotne lub brak zabiegu kastracji/sterylizacji). Po zakończonym leczeniu, uregulowaniu sytuacji prawnej lub zabiegu kastracji/sterylizacji, kiedy tylko będzie możliwość podpisania umowy stałej, dom ten zamieni się w docelowy.

Za pomocą aplikacji sprawdzimy również bieżące informacje dotyczące działania schroniska i wolontariatu oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

– Aplikacja Gdynia.pl stale się rozwija i zyskuje nowe funkcje oraz integracje. Ostatnio wzbogaciła się o zakładkę dotyczącą jakości wody w kąpieliskach publicznych, a teraz o nowy moduł „Ciapkowo”. Dzięki niemu koci oraz psi towarzysze poszukujący domu mają większą szansę na znalezienie kochającej rodziny – mówi Piotr Wiśniewski, naczelnik Gdyńskiego Centrum Kontaktu. – Każdego, kto jeszcze nie ma tej aplikacji na swoim smartfonie, gorąco zachęcam do pobrania apki.
 
Jakie funkcje ma aplikacja Gdynia.pl?

Gdynia.pl to miejska aplikacja informacyjna składająca się z 12 modułów. Prezentowane w niej wiadomości pozwalają być na bieżąco z tym, co się dzieje w mieście. Wszystkie informacje są podzielone tematycznie. Każdy gdynian łatwo i szybko może w niej znaleźć i wybrać to, co najbardziej go interesuje. Główne funkcje to:

Wydarzenia – tu sprawdzisz, gdzie i kiedy warto być. Odkrywaj najciekawsze wydarzenia w mieście i  doświadczaj niepowtarzalnych chwil! Wszystko łatwo wyszukasz dzięki wygodnemu kalendarzowi. Wystarczy wskazać datę oraz wybrać, co Cię interesuje. Za sprawą mapy bez problemu trafisz do celu. Funkcja „ulubione” pozwoli zachować interesujące wydarzenia.

Komunikaty to informacje o aktualnych utrudnieniach w mieście. Tu dowiesz się o ostrzeżeniach meteorologicznych, zmianach w organizacji ruchu, awariach czy poważnym wypadku.

Przedszkole to moduł, dzięki któremu rodzice mogą kompleksowo zarządzać obecnością dziecka w przedszkolu – od zgłoszenia nieobecności przez sprawdzenie opłat po wskazanie osób uprawnionych do odbioru przedszkolaka po zajęciach.

E-dziennik to funkcjonalność, bez której trudno dziś wyobrazić sobie kontakt rodziców ze szkołą ich dzieci. Teraz informacje z placówki dotrą jeszcze łatwiej i szybciej.

Asystent Mieszkańca pomoże Ci zadbać o swoje sąsiedztwo. Widzisz usterkę w mieście, taką jak: nielegalne wysypisko, baner reklamowy ograniczający widoczność czy powalone drzewo? Przy pomocy Asystenta w kilku prostych krokach prześlesz zgłoszenie, którym my się już zajmiemy. Aby skorzystać z Asystenta, zaloguj się za pomocą danych Karty Mieszkańca, wybierz dział i rodzaj zgłoszenia, a następnie wskaż na mapie miejsce, którego ono dotyczy. Dodaj zdjęcia i opis, a następnie kliknij "Wyślij". Dzięki powiadomieniom możesz na bieżąco śledzić postęp, sprawdzając status zgłoszenia. Wszystkie sprawy są widoczne na interaktywnej mapie zgłoszeń.

Karta Mieszkańca – aplikacja jeszcze bardziej ułatwi Ci korzystanie z niej. Dzięki niej możesz na bieżąco sprawdzać swoje zniżki, przejrzeć listę partnerów akcji, czy odnaleźć ich na mapie miasta. Korzystając ze zniżek, nie musisz już okazywać plastikowej karty. Wystarczy zalogować się do aplikacji i okazać wygenerowany automatycznie QR kod. Oszczędzaj czas i sprawdź nowe możliwości.

Pogoda – letni wolny czas w Gdyni najlepiej spędzić na plaży. Zanim jednak wyjdziesz z domu, warto sprawdzić stan wody. Aktualną sytuację na gdyńskich kąpieliskach oraz kolor wywieszonych flag można sprawdzić w miejskiej aplikacji Gdynia.pl w zakładce „Pogoda”. Dzięki niej nie zaskoczy Cię również deszcz. Moduł prezentuje bardzo rozbudowane dane, obejmujące temperaturę powietrza i prędkość wiatru, wilgotność, prawdopodobieństwo wystąpienia opadów, ciśnienie czy indeks UV. Dzięki aplikacji poznasz stan jakości powietrza Gdyni – nawet w wybranej dzielnicy – wraz z zaleceniami dla dzieci czy osób uprawiających sport.

Rezerwacja wizyt jest łatwym w obsłudze modułem rezerwacji online. Jeśli masz Kartę Mieszkańca i chcesz załatwić sprawę w Urzędzie Miasta, tu szybko i wygodnie ustalisz termin, który Ci odpowiada. Aby zarezerwować wizytę, po zalogowaniu poprzez dane z Karty Mieszkańca, należy wybrać rodzaj sprawy (rejestracja pojazdów, prawa jazdy, dowodów osobisty, ewidencja ludności oraz Urząd Stanu Cywilnego) oraz dzień i godzinę planowanej wizyty. Po wypełnieniu formularza i wybraniu przycisku „Rezerwuj”, na Twój adres e-mail zostanie wysłane potwierdzenie rezerwacji.

ETO to Elektroniczna Tablica Ogłoszeń Urzędu Miasta Gdyni, na której udostępniane są ogłoszenia, obwieszczenia, zawiadomienia oraz informacje i inne dokumenty urzędowe.

Gdynia wspiera to uniwersalna baza informacji o bezpłatnych formach wsparcia dla osób doświadczających problemów w codziennym życiu. Przeznaczona jest również dla każdego, kto widzi lub zna osobę potrzebującą pomocy. Korzystają z niej wolontariusze oraz profesjonaliści, którzy dzięki łatwemu dostępowi do informacji mogą szybko zaproponować szeroką pomoc.

Pobierz już dziś aplikację Gdynia.pl na smartfony z systemem Android oraz iOS.