Co nowego

Aktywne miasto na interaktywnej mapie

Aktywne miasto na interaktywnej mapie, fot. mat. prasowe

Aktywne miasto na interaktywnej mapie, fot. mat. prasowe

25.06.2018 r.

Strona gdynia.pl zyskuje nową funkcjonalność. Pojawiła się na niej interaktywna mapa „Aktywne Miasto”. Mieszkańcy i turyści w prosty sposób mogą zlokalizować miejsca do rekreacji i przeróżnych aktywności. Dodatkowo każdy z mieszkańców może na niej wskazać swoje ulubione lokalizacje.

- Jest to integracja różnych działających w mieście map. Będzie ona nieustannie rozbudowywana. Będziemy na niej uruchamiać nowe kategorie, umieszczać kolejne punkty, zwiększać jej funkcjonalność. Ma ona pomagać mieszkańcom w odnalezieniu w naszym mieście różnych punktów służących szeroko rozumianej integracji. Co najważniejsze każdy z mieszkańców może wziąć udział w jej tworzeniu i przesłać propozycje dotyczące jej wyglądu – mówi Wojciech Szczurek, prezydent miasta Gdyni.Na nowej mapie znajdziemy listę gdyńskich placów zabaw dla dzieci, z funkcją wyszukiwania tego, co się na nich znajduje, mapę powstających siłowni plenerowych, parków do ćwiczeń, punktów widokowych, strzeżonych kąpielisk morskich, grillowisk i publicznych miejsc, w których można rozpalać ogniska. Odszukamy również lokalizację centrów sportowych i boisk, a także działających w dzielnicach ośrodków kultury. Nie zabrakło wyróżnienia miejsc, w których można odpocząć w ciszy, czy spędzić czas z psem.

- Ma to być narzędzie, które pomoże gdynianom odkryć swoje otoczenie na nowo, odkryć lokalizacje dotychczas nieznane – mówi Marika Domozych, radna miasta, inicjatorka powstania mapy. – Dzięki niej bez trudu odnajdziemy interesujące nas urządzenia, konkretne obiekty sportowe, tereny zabaw dla dziecka, ale i czworonoga oraz miejsca piknikowe, w których będziemy mogli zorganizować grilla lub ognisko. Zawarliśmy również bogatą ofertę kulturalną i wypoczynkową, z której korzystać będzie mógł każdy. W niedługim czasie planujemy uzupełnić mapę o kolejne atrakcje – dodaje.

Mapa znajduje się pod adresem www.gdynia.pl/aktywna. Wszelkie uwagi i pomysły dotyczące odnośników umieszczonych na mapie i nowych kategorii można kierować drogą mailową aktywnemiasto@gdynia.pl lub w formie pisemnej na adres Referatu Relacji z Mediami (al. Marsz. Piłsudskiego 52/54, 81-382 Gdynia) z dopiskiem „Aktywne miasto”. Zgłaszać się mogą spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, które chcą aby utworzone przez nie miejsca również znalazły się na mapie. Mieszkańców zachęcamy aby wysyłali nam zdjęcia, które zrobili w tych miejscach.