Co nowego

Ambasador Dobra dla Zwierząt

Janina Wasylka, prezeska Fundacji

Janina Wasylka, prezeska Fundacji "Pozytywne Pomorze" i Jarosław Kłodziński, radny Gdyni wypakowują dary dla "Ciapkowa". Fot. Przemysław Kozłowski

Komitet Społeczny „Pozytywne Pomorze” organizuje zbiórki na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Ciapkowo” w Gdyni od lat. Przez ten czas dostarczyli do schroniska kilka ton suchej karmy i konserw oraz ubranka, zabawki, smycze i pościele. Od tego roku wspierający ich partnerzy honorowani są tytułem Ambasador Dobra dla Zwierząt. Możesz nim zostać i Ty.


Pod pawilon w „Ciapkowie” przy ul. Małokackiej 3A zajechał biały dostawczak wypakowany pod dach skrzynkami i kartonami z karmą dla podopiecznych schroniska oraz różnymi akcesoriami. Zebrane podczas zbiórki Komitetu Społecznego „Pozytywne Pomorze” dary rozładowują Janina Wasylka, prezeska Fundacji Pozytywne Pomorze i Jarosław Kłodziński, gdyński radny i pomysłodawca zbiórki. Odbierająca dary Joanna Janiak z „Ciapkowa” nawet się ich dziś nie spodziewała. Kłodziński jest tu stałym bywalcem i wpada z dostawami jak do siebie. To kolejna porcja darów zebranych w ubiegłym roku dzięki działaniu społeczników z Gdyni PółnocWasylki, Kłodzińskiego i Wiesława Lica oraz ofiarności ich partnerów.

- W 2022 roku zorganizowaliśmy już kolejną zbiórkę rzeczową i finansową na rzecz podopiecznych „Ciapkowa”. W grupie siła, dlatego do wspólnego działania zaprosiliśmy Partnerów, którzy wspierali nas w naszym działaniu. Za ich dokonania od tego roku mamy zaszczyt honorować Partnerów tytułem Ambasador Dobra dla Zwierząt – opowiada Jarosław Kłodziński. - Każda edycja zbiórki dla zwierząt jest udana. Mieszkańcy Gdyni i okolic mają wrodzoną empatię, charakteryzują się zrozumieniem potrzeb świata zwierząt. Chętnie dzielą się groszem i dobrem. Śmiało możemy ich nazywać przyjaciółmi zwierząt.

Joanna Janiak z "Ciapkowa" odbiera dary od Jarosława Kłodzińskiego. Fot. Przemysław Kozłowski
Joanna Janiak z "Ciapkowa" odbiera dary od Jarosława Kłodzińskiego. Fot. Przemysław Kozłowski

Dary dostarczono do schroniska w turach. W sumie w 2022 roku zebrano:

 • 564 kg karmy suchej i mokrej
 • 62 materace
 • 178 koców
 • 812 ręczników
 • 8 legowisk
 • 52 narzuty na kanapy
 • do tego smycze, obroże, gryzaki, zabawki, smaczki

- Pierwsze nasze zbiórki miały charakter czysto lokalny, odbywały się w Gdyni Północ. W tym roku dołączyły do nas instytucje naukowe z Gdańska i Sopotu, a mianowicie Instytut Morski i Uniwersytet Gdański – Wydział Ekonomiczny. Można więc zaryzykować stwierdzenie, że mamy zasięg trójmiejski – zauważa Janina Wasylka.

Janina Wasylka, prezeska Fundacji Pozytywne Pomorze. Fot. Przemysław Kozłowski
Janina Wasylka, prezeska Fundacji Pozytywne Pomorze. Fot. Przemysław Kozłowski

- Jesteśmy dumni z naszych Partnerów, za ich zrozumienie potrzeb i ich bezinteresowność. Ty też możesz dołączyć do ekipy naszych Partnerów. Napisz zgłoszenie miejsca, w którym pracujesz lub uczysz się. Zapewniamy materiały informacyjne (plakaty), odbieramy zebrane dary, sortujemy, liczymy i przygotowujemy do przekazania. Ty też możesz zostać Ambasadorem Dobra dla Zwierząt – dodaje Wiesław Lic.


 • Potrzebne są: karma sucha, konserwy, witaminy, gryzaki, smycze i obroże, ręczniki, koce, pościel, legowiska.
 • Nie przynosimy: materacy ze sprężynami, kołder, pierzyn.
 • "Ciapkowo" nie przyjmuje karmy po terminie i otwartych opakowań.


Szczegółowe zasady współpracy i kontakt do organizatorów można znaleźć na stronie www.klodzinski.info.pl.

Jarosław Kłodziński, Joanna Janiak i Janina Wasylka z przywiezionymi darami. Fot. Przemysław Kozłowski
Jarosław Kłodziński, Joanna Janiak i Janina Wasylka z przywiezionymi darami. Fot. Przemysław Kozłowski

 • ikonaOpublikowano: 11.01.2023 15:35
 • ikona

  Autor: Przemysław Kozłowski (p.kozlowski@gdynia.pl)

 • ikonaZmodyfikowano: 11.01.2023 15:37
 • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona

Najnowsze