Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
Co nowego

Bal charytatywny i zbiórka na rzecz gdyńskiej hematologii

Plakat promujący bal charytatywny „Gdyńska Trójka wspiera gdyńską hematologię” // materiały prasowe

Plakat promujący bal charytatywny „Gdyńska Trójka wspiera gdyńską hematologię” // materiały prasowe

Oddział Hematologii i Transplantologii Szpiku Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni przyjmuje nawet 3000 pacjentów rocznie. Aby to miejsce mogło stać się jeszcze nowocześniejsze i bardziej przyjazne, potrzebna jest jego rozbudowa. Dlatego Szpitale Pomorskie, Fundacja Hematologia Redłowo oraz III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni połączyli siły i organizują zbiórkę oraz bal charytatywny, który odbędzie się 18 lutego w hotelu Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront. Dochód z wydarzenia zostanie przekazany na rozbudowę oddziału. Cel zbiórki to 2 mln zł.


Na Oddziale Hematologii i Transplantologii Szpiku Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni diagnozuje i leczy się schorzenia hematologiczne, głównie onkohematologiczne, takie jak ostre białaczki, chłoniaki czy szpiczaki. Nie ma tam jednak wystarczających warunków do przyjmowania pacjentów jednodniowych, którym jest podawana chemia. Aby je stworzyć, należy rozbudować oddział.

– W 2019 roku przeprowadziliśmy remont oddziału, który kosztował ponad 9,5 mln zł. Były to środki unijne i samorządu województwa pomorskiego. Czas na kolejny etap rozwoju gdyńskiej hematologii, który pozwoli nam uczynić ją jeszcze nowocześniejszą i bardziej przyjazną dla pacjentów – mówi Jolanta Sobierańska-Grenda, prezes zarządu Szpitali Pomorskich.

Rozbudowa zakłada m.in. powstanie oddziału dziennego, banku komórek macierzystych, specjalistycznego laboratorium hematologicznego, rejestracji, poczekalni, 5 gabinetów lekarskich, zaplecza socjalnego oraz sekretariatu. Mają również zostać zakupione specjalistyczne fotele do podawania chemioterapii dla pacjentów jednodniowych.

Na ten cel potrzeba 2 mln zł. Dlatego Szpitale Pomorskie, Fundacja Hematologia Redłowo i społeczność III Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni postanowili działać, żeby zebrać niezbędne środki. Ruszyła zbiórka na rzecz rozbudowy oddziału. Zaplanowano także bal charytatywny „Gdyńska Trójka wspiera gdyńską hematologię”. Wydarzenie odbędzie się 18 lutego o godz. 19.30 w hotelu Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront. Cena biletu to 600 zł. Dochód z imprezy zostanie przekazany na rozbudowę oddziału.

– Środki uzyskane dzięki sponsorom, a także osobom prywatnym umożliwią rozbudowanie oddziału o część, w której będzie prowadzone leczenie jednodniowe i ambulatoryjne podawanie chemioterapii. Będzie tam również działać bank komórek macierzystych, dzięki któremu uzyskamy akredytację jako ośrodek prowadzący przeszczepy szpiku oraz specjalistyczne laboratorium hematologiczne – mówi dr n. med. Wanda Knopińska, ordynator Oddziału Hematologii i Transplantologii Szpiku Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni.

– Zachęcamy do włączenia się w tę niecodzienną inicjatywę. Wśród nas wszystkich, także wśród rodzin i bliskich uczniów III LO w Gdyni są pacjenci, którzy korzystali z pomocy gdyńskiej placówki. Część lekarzy to absolwenci szkoły. Dlatego zaangażowaliśmy się w tę akcję. Ważne jest, abyśmy wspólnie wspierali gdyńską hematologię – mówi Ewelina Mazur, absolwentka III LO w Gdyni I przewodnicząca komitetu organizacyjnego balu.

Podczas balu odbędzie się licytacja gadżetów, obrazów i dzieł sztuki. Gwiazdą wieczoru będzie Krzysztof Zalewski. Bal poprowadzi Radosław Mróz z TVN24, a o taneczne rytmy zadba DJ Hammer. W imprezie weźmie udział m.in. Daria Widawska.

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, Jacek Karnowski – prezydent Sopotu i Mieczysław Struk – marszałek województwa pomorskiego objęli honorowy patronat nad wydarzeniem.

Budynek, w którym znajduje się Oddział Hematologii i Transplantologii Szpiku Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni // fot. Szpitale Pomorskie

Jak pomóc?


Wszyscy, którzy chcieliby wesprzeć zbiórkę, mogą wpłacić dowolną kwotę na konto Szpitali Pomorskich: 97 1020 1811 0000 0502 0416 8902 – z dopiskiem „Gdyńska Trójka wspiera gdyńską hematologię”.

Natomiast bilety na bal można rezerwować na stronie hematologiaredlowo.pl. Ich liczba jest ograniczona. Wpłat za bilety (600 zł/osoba) należy dokonywać na konto Fundacji Hematologia Redłowo: 20 1240 1239 1111 0011 2204 2574 – z dopiskiem „Bilet na bal – imię i nazwisko”.

Szczegółowe informacje na temat zbiórki i balu można znaleźć na stronach internetowych Szpitali Pomorskich oraz Fundacji Hematologia Redłowo.

  • ikonaOpublikowano: 30.01.2023 08:38
  • ikona

    Autor: Magdalena Czernek (m.czernek@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 31.01.2023 08:56
  • ikonaZmodyfikował: Magdalena Czernek
ikona

Najnowsze