Uwaga! W sobotę PKO Gdynia Półmaraton. Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
Co nowego

Bezpłatne doradztwo dla przedsiębiorców #wGdyni

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

Prowadzisz firmę i potrzebujesz fachowej porady? Zastanawiasz się, jakie kroki podjąć w tym szczególnym czasie? Gdynia przychodzi z pomocą. Rusza właśnie bezpłatne doradztwo dla gdyńskich firm. To jeden z elementów miejskiego programu wsparcia Falochron dla biznesu. W jego ramach przedsiębiorcy mogą liczyć na eksperckie rady w zakresie doradztwa prawnego, podatkowego, finansowego oraz biznesowego. Konsultacje będą się odbywać zdalnie na podstawie indywidualnego vouchera. Projekt koordynuje Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości. Dodatkowo specjalistyczne portale oferują również bezpłatne szkolenia online z założeń rządowej Tarczy Antykryzysowej.

Gdynia od początku wspiera lokalny biznes w trudnej sytuacji wywołanej epidemią koronawirusa. Powstał Falochron, czyli szeroki program pomocy mieszkańcom czasie kryzysu. Jednym z jego filarów jest program wsparcia dla gdyńskich przedsiębiorców. Zawarto w nim szereg rozwiązań. Gdyńskie firmy już chętnie korzystają z udogodnień związanych m.in. z czynszami, podatkami czy opłatami lokalnymi. Teraz rusza kolejna forma pomocy.

– Przedsiębiorcy to grupa, która w obecnej sytuacji bardzo potrzebuje fachowego wsparcia ekspertów. Dlatego jednym z elementów Falochronu dla biznesu jest też profesjonalne doradztwo. Nasi eksperci to wysokiej klasy specjaliści, którzy potrafią wyjaśniać wątpliwości - zarówno te dotyczące korzystania z instrumentów pomocy oferowanej przez państwo czy miasto, jak i te dotyczące strategicznych wyzwań dla firmy. Po pierwsze, oferujemy je nieodpłatnie, po drugie zdejmujemy przedsiębiorcom z głowy konieczność wyszukiwania sprawdzonych autorytetów. Mają to na tacy. Konsultacje, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, będą się oczywiście odbywać zdalnie – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Zakres usług jest szeroki i skierowany wyłącznie do gdyńskich firm. Przedsiębiorcy mogą skorzystać z bezpłatnych porad w czterech dziedzinach. Chodzi o doradztwo prawne, podatkowe, finansowe oraz biznesowe. Każdy, kto chciałby skorzystać z tego rodzaju wsparcia, musi się zgłosić do Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, które wydaje specjalne vouchery. To na ich podstawie można skonsultować się z wybranym doradcą.

Każdej firmie przysługuje limit 3 voucherów, co odpowiada 3 godzinom zegarowym konsultacji. (1 voucher = 60 minut).

Jak skorzystać ze wsparcia?


Przedsiębiorca, który chciałby otrzymać porady od wybranego eksperta, najpierw powinien zgłosić się mailowo na adres: m.urban@gdynia.pl. W wiadomości należy podać pełne dane: nazwę firmy, NIP, adres wykonywania działalności, numer telefonu i dane osoby do kontaktu oraz wskazać, z usług jakiego doradcy chce skorzystać. Każde zgłoszenie zostanie zweryfikowane w CEIDG.

W odpowiedzi firma otrzyma voucher z indywidualnym kodem do wykorzystania u wybranego wcześniej doradcy. Taka sama wiadomość trafia też do specjalisty, z którym odbędzie się konsultacja. Voucher jest ważny do 30 czerwca. Jeśli wystąpi potrzeba wydłużenia konsultacji o kolejne godziny, firma chcąca skorzystać z pomocy ponownie zgłasza się mailowo i proces zostaje powtórzony.

Konsultacje będą się odbywać w sposób indywidualny, oczywiście zdalnie - telefonicznie, mailowo bądź poprzez wideokonferencję.

Szczegółowe informacje na temat doradztwa i konsultacji można znaleźć tutaj. Natomiast lista doradców oraz zakres ich usług znajdują się w zakładce: https://www.gdyniaprzedsiebiorcza.pl/pl/gdynski-falochron/wsparcie-eksperckie-i-doradcze/.

Zwracamy się z prośbą o propagowanie poniższej informacji wśród przedsiębiorców działających na Państwa terenie wszelkimi dostępnymi kanałami.

Strona dla firm


To jednak nie wszystko. Powstała również specjalna strona internetowa, gdzie można znaleźć informacje o wszystkich formach dostępnego obecnie wsparcia, zarówno na poziomie samorządowym, jak i rządowym. Chodzi o pomocdlafirm.pomorskie.eu. Platformę uruchomił Samorząd Województwa Pomorskiego. 

Ta strona to miejsce, gdzie właściciele firm znajdą informacje m.in. o tym, jak skorzystać ze wparcia oferowanego przez Pomorski Fundusz Pożyczkowy czy Pomorski Regionalny Fundusz Poręczeń Kredytowych. Jest też możliwość wyszukania dedykowanego wsparcia dla przedsiębiorstw w zależności od wielkości, a także wskazówek na temat instrumentów prawnych w zakresie wsparcia firm czy kancelarii prawnych i podatkowych udzielających pomocy w zakresie wypełniania wniosków.

Na Facebooku działa także „Tablica Ogłoszeń" Pomoc dla firm! Pomorskie. Jest ona dedykowana przedsiębiorcom oferującym określone produkty np. z krótkim terminem przydatności oraz tym szukającym określonych produktów czy współpracy w zakresie uruchomienia konkretnej produkcji. Wszystko pod adresem: https://www.facebook.com/groups/1116442035388176.

Szkolenia online


Przedsiębiorcy mogą także liczyć na porady dotyczące najważniejszych założeń rządowej Tarczy Antykryzysowej. Bezpłatne szkolenie online z tego zakresu oferuje PFR Portal PPK. Rejestracja odbywa się poprzez stronę internetową: https://pfrportal.pl/tarcza/.

Jak informują organizatorzy, podczas szkolenia online eksperci przedstawią najważniejsze założenia Tarczy Antykryzysowej, wskażą, z jakich inicjatyw wsparcia można skorzystać, podpowiedzą też, kiedy z nich korzystać oraz gdzie i jak składać odpowiednie wnioski. Opowiedzą również o wprowadzonych udogodnieniach podatkowych dla pracodawców i pracowników oraz odpowiedzą na wszelkie pytania i wątpliwości.

  • ikonaOpublikowano: 20.04.2020 13:30
  • ikona

    Autor: Magdalena Czernek (m.czernek@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 20.04.2020 13:40
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona

Zobacz także

Najnowsze