Co nowego

Chińska fregata rakietowa zacumowała #wGdyni

 Powitanie chińskiego okrętu FFG Binzhou w Gdyni, fot. Michał Kowalski

Powitanie chińskiego okrętu FFG Binzhou w Gdyni, fot. Michał Kowalski

Fregata rakietowa FFG Binzhou z Chin jest już w Gdyni. Okręt można podziwiać w Basenie Prezydenta (w miejscu zwyczajowego cumowania Daru Młodzieży) do poranka 27 czerwca. Będzie również okazja do zwiedzenia jednostki.

Do Gdyni chińska fregata rakietowa FFG Binzhou, zawinęła dziś, 22 czerwca o godz. 14.00. Okręt nowej generacji ma 135 m długości i 16 m szerokości. Wyposażony jest w nowoczesne systemy obronne i napędzany silnikami wysokoprężnymi.


 
Nazwa jednostki pochodzi od nazwy rodzinnego miasta Sun Zi – jednego z największych starożytnych myślicieli i strategów wojennych Dalekiego Wschodu, a zarazem autora podręcznika sztuki wojennej. Jednostka została zwodowana w grudniu 2015 r., a służbę na rzecz Chińskiej Marynarki Wojennej rozpoczęła rok później.

Podczas pobytu w Gdyni FFG Binzhou zostanie udostępniony do zwiedzania.
Na pokład okrętu będzie można wejść przez dwa dni – w poniedziałek 25 i we wtorek 26 czerwca w godz. 9.00-11.00 oraz 15.00-17.30.
Warto pamiętać, że wstęp na jednostkę będzie możliwy jedynie za okazaniem dowodu tożsamości. Zabronione będzie wnoszenie bagaży, dużych przedmiotów i materiałów, które mogą uchodzić za niebezpieczne. Ponadto zakazane jest robienie zdjęć i materiałów video.

Wypłynięcie okrętu: 27 czerwca, rano.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 22.06.2018 16:07
  • ikona

    Autor: _Agnieszka Wołowicz-Bińkowska (a.wolowicz@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 22.06.2018 16:11
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona

Najnowsze