Co nowego

Darowizna dla gdyńskiego Domu Marzeń

Przedstawiciele Lions Club Gdynia wręczają symboliczne czeki dla Gdyńskiej Fundacji Dom Marzeń, fot. Kamil Złoch

Przedstawiciele Lions Club Gdynia wręczają symboliczne czeki dla Gdyńskiej Fundacji Dom Marzeń, fot. Kamil Złoch

50 tysięcy złotych darowizny wesprze powstający w Gdyni „Dom Marzeń”, w którym zamieszkają osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Przedstawiciele Lions Club Gdynia przekazali środki na rzecz fundacji, która jest odpowiedzialna za inwestycję w Małym Kacku. Pieniądze zebrano podczas Koncertu Dobroczynnego w Teatrze Muzycznym.

W gdyńskim Urzędzie Stanu Cywilnego oficjalnie przekazano środki na rzecz Gdyńskiej Fundacji „Dom Marzeń”. Przypomnijmy, że podczas wydarzenia, które odbyło się 4 stycznia z inicjatywy Lions Club Gdynia pod honorowym patronatem prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka zebrano kilkadziesiąt tysięcy złotych ze sprzedaży zaproszeń-cegiełek. Razem z darowiznami od Lions Club Sopot i Gdyńskiego Stowarzyszenia Promocji Zdrowia „Serca-Sercom” do przedstawicieli fundacji trafiło 50 tysięcy złotych.W przekazaniu wzięli udział m.in. przedstawiciele Lions Club Gdynia, Lions Club Sopot i Stowarzyszenia Promocji Zdrowia „Serca-Sercom”, prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji Michał Guć oraz sponsorzy Koncertu Dobroczynnego.

Darowizna została przekazana z konkretnym wskazaniem na wyposażenie mieszkań wspieranych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w nowo powstającym „Domu Marzeń” przy ul. Strzelców 28 w Małym Kacku.

Lions Club Gdynia zapowiada długofalowe wspieranie nowatorskiej w skali kraju idei, jaką realizuje gdyńska fundacja odpowiedzialna za ten projekt. Osoby z niepełnosprawnością intelektualną będą spełniać marzenia o własnym lokum i bezpiecznym usamodzielnianiu się. W budynku znajdzie się kilkanaście mieszkań wspieranych dla około 14-20 lokatorów oraz piętro Środowiskowego Domu Samopomocy dla 30 osób.  

Łącznie w ciągu 25 lat swojego istnienia Lions Club Gdynia przekazał darowizny w wysokości około 1,5 mln zł na różne cele dobroczynne. Klub liczy obecnie 27 członków - wolontariuszy. Warto dodać, że od 10 lat klub realizuje też m.in. pionierski projekt finansowania szkolenia psów asystujących dla osób z niepełnosprawnościami we współpracy z Fundacją DogIQ.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 07.02.2020 15:54
  • ikona

    Autor: Kamil Złoch (k.zloch@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 07.02.2020 16:04
  • ikonaZmodyfikował: Kamil Złoch
ikona

Najnowsze