Co nowego

Ogromne zainteresowanie dotacjami do rowerów elektrycznych

Ogromne zainteresowanie wnioskami o dofinansowanie na rower elektryczny // fot. Paweł Kukla

Ogromne zainteresowanie wnioskami o dofinansowanie na rower elektryczny // fot. Paweł Kukla

10.06.2022 r.

Innowacyjne, bo premierowe na skalę Polski rozwiązanie, które zaproponowała Gdynia, cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Chodzi o dotacje na zakup przez mieszkańców rowerów elektrycznych. Wnioski można składać od północy 10 czerwca.

– Dotacja do zakupu roweru elektrycznego jest kolejną usługą kierowana do osób zamieszkałych na terenie Gminy Miasta Gdyni, która ma zmienić ich nawyki transportowe. Chcemy, aby mieszkańcy mniej podróżowali samochodami, a więcej korzystali z alternatywnych sposobów przemieszczania się – tłumaczy Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.
Przyjmowanie wniosków rozpoczęło się 10 czerwca 2022 o północy.

– Spodziewaliśmy się zainteresowania ze strony mieszkańców, ale mimo to przerosło ono nasze oczekiwania. W nocy dodatkowo miały miejsce trudności serwisu ministerialnego ePuap, który pozwala na składanie dokumentów w formie elektronicznej. Pomimo tych problemów, tylko do godziny 11.00 mieszkańcy złożyli około 600 wniosków – odniósł się wiceprezydent Łucyk. – Oprócz dopłat do rowerów elektrycznych, cały czas zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej. Rozrastająca się sieć buspasów sprawia, że to dziś najkorzystniejsza forma transportu – dodaje.
TU ZNAJDZIESZ WNIOSEK O PRZYZNANIE DOTACJI NA ZAKUP ROWERU ELEKTRYCZNEGO

Wykraczające poza oczekiwania zainteresowanie dotacjami nie oznacza, że nie warto już składać wniosków. W dalszym ciągu są one przyjmowane, a rozpatrywanie wszystkich nastąpi w kolejnym kroku. Wnioski o udzielenie dotacji rejestrowane i rozpatrywane będą w kolejności wpływu, aż do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na ten cel w danym roku budżetowym.

Wsparcie przysługuje w wysokości odpowiadającej 50% wartości poniesionych kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej niż 2 500 zł. W puli przeznaczonej na ten cel jest 100 000 zł.