Co nowego

Ekipa serialu "Aż po sufit" na plaży w Babich Dołach

Opis alternatywny

16.07.2015 r.

Edyta Olszówka na planie serialu Aż po sufit na plaży w Babich Dołach, fot. Dorota NelkeEdytę Olszówkę, Cezarego Pazurę, Piotra Żurawskiego, Kamila Szeptyckiego i Alicję Juszkiewicz można było wczoraj spotkać na plaży w Babich Dołach. W Gdyni dobiegają końca zdjęcia do serialu obyczajowego TVN „Aż po sufit!". Ekipa serialu powróci do Gdyni we wrześniu.

Ekipa filmowa przyjechała do Gdyni 7 lipca 2015. W czwartek 16 lipca na plaży w Babich Dołach kręcono dwie sceny - jedną z udziałem głównych bohaterów serialu, czyli Joanny (Edyta Olszówka) i Andrzeja Domirskich (Cezary Pazura). W drugiej scenie grali aktorzy młodego pokolenia - Kamil Szeptycki (syn Domirskich), Alicja Juszkiewicz i Piotr Żurawski.

Edyta Olszówka i Cezary Pazura na planie serialu Aż po sufit na plaży w Babich Dołach, fot. Dorota Nelke„Przed nami jeszcze tylko scena na Świętojańskiej, w której zagra Edyta Olszówka i Małgorzata Foremniak oraz ujęcia jazdy samochodem"- mówi producent serialu Dorota Chamczyk. „Cieszę się, że pogoda nam dopisała. Tylko raz podczas zdjęć na bulwarze musieliśmy chwilę przeczekać deszcz. Czasem wiatr nam przeszkadzał, ale nasi dźwiękowcy radzą sobie z tym problemem" - dodaje.

Reżyser filmu Bartek Konopka zapytany o najciekawsze sceny kręcone w Gdyni opowiada o scenach na klifie. „To była mocna i wzruszająca scena, jak ojciec Joanny po śmierci jej matki przeżywa niebezpieczną sytuację. Jeden z synów go ratuje. To był kapitalny dzień, czuło się taką magię przyrody" - zdradza. Jego zdaniem praca nad morzem pomogła filmowej ekipie zintegrować się. „Po zdjęciach, mieliśmy czas, żeby pogadać nad morzem, pobyć razem. To bardzo nam pomogło, bo to jest przecież serial o rodzinie" - tłumaczy.

Aktorzy i filmowcy na planie serialu Aż po sufit na plaży w Babich Dołach, fot. Dorota NelkeZ pracy w Gdyni zadowolony jest także Cezary Pazura. „Cieszę się, że nasi bohaterowie żyją w Gdyni. Tu są absolutnie niepowtarzalne plenery i miejsca" - mówi aktor, zachwycając się plażą w Babich Dołach. Z kolei Edyta Olszówka przyznaje, że ma sentyment do Teatru Muzycznego. „Niedawno na scenie Muzycznego grałam w „Kotce na gorącym blaszanym dachu". Tam odbywa się Festiwal filmowy. I jest przepiękny widok na morze" - mówi Olszówka. „Uwielbiam też Orłowo. Klif i te wzgórza i piękne domy, które sprawiają, że czujemy się jak na południu Francji albo Włoch" - dodaje.

„Aż po sufit" to współczesna saga rodzinna pełna dynamicznych relacji między bohaterami. Życiowe zakręty, miłosne wzloty i upadki oraz walka o własne marzenia - to losy rodziny Domirskich - małżeństwa z 25-letnim stażem i trójką dorosłych dzieci. „Aż po sufit!" to historia o tym, że tak naprawdę wszystkie drogi - nawet nas dorosłych - prowadzą do domu.

Aktor na plan serialu Aż po sufit na plaży w Babich Dołach, fot. Dorota NelkeAkcja serialu będzie toczyć się w charakterystycznych dla Gdyni miejscach, takich jak Skwer Kościuszki, Promenada Królowej Marysieńki, ulica Świętojańską, port jachtowy Gdynia, port handlowy Gdynia, Sea Tower, plaża Babie Doły czy Tawerna Orłowska.

Serial przygotowywany przez ekipę, która ma na swoim koncie wiele sukcesów. Producentem jest Dorota Chamczyk, znana m.in. z „Lekarzy", „Teraz albo nigdy", „Magdy M." czy „Na Wspólnej". Kierownikiem produkcji został Przemysław Malec. Od strony reżyserskiej nad serialem czuwa Bartek Konopka oraz Julia Kolberger. O pierwszym z reżyserów można było już usłyszeć w 2010 roku, gdy jego krótkometrażowy film „Królik po berlińsku" został nominowany do Oskara. Zdjęcia do serialu realizuje Jeremi Prokopowicz oraz Tomasz Dobrowolski. Za scenografię odpowiada Barbara Ostapowicz, a za kostiumy Ola Staszko.

„Aż po sufit!" to kreatywna adaptacja produkcji „Packed to the Rafters", nadawanej przez telewizję Seven Network. Losy rodzinny Raftersów były absolutnym numerem jeden wśród australijskich seriali. Do dziś „Packed to the Rafters" ma miano kultowego serialu. Za polskie scenariusze odpowiada zespół scenarzystów pod kierunkiem Marcina Baczyńskiego, scenarzysty filmu „Listy do M."

Pierwsze odcinki serialu "Aż po sufit" obejrzeć będzie można w stacji TVN jesienią 2015 roku. Wtedy też ekipa serialu powróci do Gdyni. Kręcone będą zdjęcia do pięciu odcinków.

Edyta Olszówka i Cezary Pazura na planie serialu Aż po sufit na plaży w Babich Dołach, fot. Dorota Nelke

Aktorzy i filmowcy na planie serialu Aż po sufit na plaży w Babich Dołach, fot. Dorota Nelke

Aktorzy i filmowcy na planie serialu Aż po sufit na plaży w Babich Dołach, fot. Dorota Nelke

Aktor na plan serialu Aż po sufit na plaży w Babich Dołach, fot. Dorota Nelke

fot. Dorota Nelke