Co nowego

Warzywa ozdobią Gdynię na wiosnę

Szykują się nowe nasadzenia w Gdyni, fot. pixabay.pl

Szykują się nowe nasadzenia w Gdyni, fot. pixabay.pl

Dla Biura Ogrodnika Miasta zima to czas intensywnych przygotowań do nadchodzącej wiosny. To właśnie wtedy nabierają kształtów główne zadania i projekty, których realizacja rozpoczyna się gdy na dworze zrobi się cieplej. W tym roku nie zabraknie nowości. Na miejskich rabatach pojawią się rośliny warzywne.

Pierwsze rabaty warzywne powstaną przy skwerze Kościuszki. Rośliny zostaną posadzone we wzorze. Znajdziemy tam m.in. ozdobną pietruszkę, kapustę i buraki. Gatunków roślin będzie więcej.

- Nie chcemy od razu zdradzać wszystkich niespodzianek. Prosimy o uważne przyglądanie się gdyńskim zieleńcom. W najbliższych tygodniach z niecierpliwością będziemy czekać na kwitnienie roślin cebulowych, które zostały posadzone w poprzednich latach, ale też wzbogacone jesienią ubiegłego roku o nowe gatunki i miejsca. Są to tulipany, narcyzy, ale też czosnki, cebulice, szafirki i śnieżniki. Mamy nadzieję, że niektóre z nich mile zaskoczą mieszkańców i turystów – mówi Hanna Niedźwiecka-Pasternak, kierownik Biura Ogrodnika Miasta. - W kwietniu zaczną pojawiać się pierwsze kwiaty sezonowe w łódkach i wybranych reprezentacyjnych lokalizacjach, a w nich tulipany, narcyzy i niezapominajki, stokrotki i bratki – dodaje.
 
Kolejny już raz wiosenny projekt kwietnika przed Urzędem Miasta zostanie wykonany na podstawie propozycji dzieci ze Szkół Podstawowych. Pozwala to młodym gdynianom poznać proces powstawania rabat, poczuć jak można wpłynąć na swoje otoczenie i uzmysłowić, że twórcze myślenie może przybrać realne kształty i dać radość innym mieszkańcom.
 
- W obsadzie letniej nie zabraknie znanych i lubianych kosmosów, aksamitek, szałwii, cynii, koleusów oraz petunii w otoczeniu dodających dynamiki i lekkości traw ozdobnych – wymienia Hanna Niedźwiecka-Pasternak. - Będą to nowe często nietuzinkowe połączenia i interesujące kompozycje zarówno pod względem materiału roślinnego jak też układu i kolorystyki. Powiewem świeżości będą rośliny warzywne. Ich niewątpliwe walory estetyczne świat docenia już od lat. W Gdyni będzie to nowości – dodaje.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 08.03.2018 10:50
  • ikona

    Autor: Lechosław Dzierżak (l.dzierzak@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 08.03.2018 11:03
  • ikonaZmodyfikował: Lechosław Dzierżak
ikona

Najnowsze