Co nowego

Gdynia na ucho
Autorski spacer ulicami Pomnika Historii

Opis alternatywny

09.12.2015 r.

Gdynia na uchoNie jesteś z Gdyni, a masz tylko kilka godzin, żeby poznać miasto? Szczęście w nieszczęściu, bo od poniedziałku ze strony www.gdyniaturystyczna.pl można ściągnąć unikatowy w skali kraju audioprzewodnik, autorstwa blogerów z „Ruszaj w drogę" - Kasi i Macieja Marczewskich.

Autorski spacer po modernistycznym centrum Gdyni, został przygotowany z okazji nadania Śródmieściu tytułu Pomnika Historii i w ramach akcji Gdynia zdaniem blogerów. Do tej pory przewodnik był dostępny w formie papierowej. Jednak gdyńscy blogerzy postanowili poszerzyć mapkę o audioprzewodnik, który można ściągnąć na telefon lub tablet i wyruszyć w autorską podróż, komentowaną przez Marczewskich. Opracowaliśmy szlak zwiedzania dla osób, które chcą zwiedzić miasto, poznać jego historię i znaczenie, ale jednocześnie mierzą się z czasem. Takie przewodniki są zwykle czytane przez lektorów. My podeszliśmy emocjonalnie do tego tematu i żywo opowiadamy o tym, co można zobaczyć na prawo i na lewo - tłumaczy autor Maciej Marczewski.

Wznowiona i poszerzona została również ulotka z mapą, na której jest zaznaczona trasa spaceru. Ją też można pobrać ze strony www.gdyniaturystyczna.pl i wydrukować lub oglądać na ekranie telefonu. Oprócz tego, po mapkę można się zgłosić do gdyńskiej informacji turystycznej przy ul. 10 Lutego 24. Natomiast dla głębiej zainteresowanych tematem modernizmu mamy folder „Pomnik Historii. Gdynia i jej modernizm" - mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni. - Tu znajdziemy szerszą informację na temat gdyńskiej architektury, tak wyjątkowej nie tylko w kraju, ale i na świecie, a także zdjęcia najciekawszych obiektów.

mapka do pobrania

audioprzewodnik do pobrania