Zmiany w organizacji ruchu w związku z Verva Street Racing Zmiany w organizacji ruchu w związku z Verva Street Racing
Co nowego

Rodzinny przewodnik po Gdyni

"Rodzinny Przewodnik po Gdyni" powstał z myślą o odwiedzających Gdynię, ale także mieszkających tu dzieciach.

25.07.2018 r.

Gdynia Rodzinna wydała wyjątkowy przewodnik, do którego powstania autorkę zainspirowali najmłodsi mieszkańcy. Znajdziecie w nim kilkadziesiąt ciekawych pomysłów na spędzenie czasu z dzieckiem.
 
- Do napisania tej książeczki zainspirowały nas same dzieci. Razem z Panią Danusią spotykałyśmy się z nimi i one opowiadały nam, jakie miejsca w Gdyni lubią najbardziej. Myślałyśmy, że spiszemy te najciekawsze punkty na mapie Gdyni i opiszemy. Ale potem okazało się, że tych punktów jest na tyle dużo, że można z tego zrobić cały przewodnik - mówi Beata Szadziul, pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. rodziny, inicjatorka powstania publikacji.Autorką przewodnika jest Danuta Ślipy, która prowadzi bloga frajdanadmorzem.pl, przewodniczka turystyczna po Gdań­sku, Gdyni i Sopocie, mama trzech córek, mieszkanka Gdyni, fanka komunikacji miejskiej i wycieczek do muzeów, orga­nizatorka spotkań rodzinnych, zabaw dla dzieci i innych tego typu wydarzeń. Teksty ciekawostek "Szafa wójta" i "Kości wieloryba" przygotował Arkadiusz Brzęczek. Projekt graficzny i ilustracje wykonała Weronika Hrynkiewicz.
 
Przewodnik podzielony jest na siedem części. Opisuje m.in. miejsca, które najmłodsi wskazali jako swoje ulubione, najciekawsze gdyńskie domy, czy też szlaki spacerowe.

- Nie musimy organizować dzieciom wielkich atrakcji. Dla nich atrakcją może być zwykły spacer, podczas którego znajdujemy kamyczek, widzimy kolorowe drzwi z nietypową klamką, czy pomnik. To tak naprawdę zależy od nas, rodziców, czy wycieczka będzie udana, od naszego zaangażowania i naszej narracji. Namawiam rodziców do tego, żeby odbywając wycieczki z dziećmi, dużo im opowiadali. I nieważne czy mamy wiedzę, czy jej nie mamy. Wystarczy fantazja i serce, dzięki którym możemy tworzyć różne ciekawe historie. Możemy im opowiedzieć o czymś tak, żeby nawet ze zwykłej wycieczki na lody do miasta stworzyć fantastyczną przygodę - przekonuje Danuta Ślipy."Rodzinny Przewodnik po Gdyni" można bezpłatnie otrzymać w siedzibie Miejskiej Informacji Turystycznej przy ul. 10 Lutego 24 - do wyczerpania zapasów.