Co nowego

Gdynia w finale plebiscytu „Świeć się z Energą”

„Świąteczna morska Gdynia” - konkursowe zdjęcie Michała Pietrzaka

„Świąteczna morska Gdynia” - konkursowe zdjęcie Michała Pietrzaka

Gdynia zajęła pierwsze miejsce w etapie wojewódzkim plebiscytu „Świeć się z Energą”. Internauci uznali nasze miasto za najpiękniej przystrojone na święta na Pomorzu. Dzięki temu trafi do nas sprzęt AGD, który zostanie przekazany najbardziej potrzebujących, oraz lampa wirusobójcza UV-C. To jednak nie koniec! Rozpoczęło się finałowe starcie. Gdynia i 15 innych polskich miast z poszczególnych regionów walczą o tytuł Świetlnej Stolicy Polski. Głosowanie w ogólnopolskim finale akcji potrwa od 14 do 25 stycznia. Zachęcamy do oddawania głosów na Gdynię.


Choinka przed budynkiem Urzędu Miasta Gdyni, fontanna na skwerze Kościuszki, świetlne ozdoby na placu Kaszubskim czy ul. Świętojańskiej – to tylko część iluminacji, którymi przystrojono Gdynię na święta.
 
Świąteczny wystrój naszego miasta przypadł do gustu internautom, którzy licznie głosowali na Gdynię w plebiscycie „Świeć się z Energą”. Jest on organizowany po raz 13. We wtorek, 11 stycznia zakończył się etap wojewódzki konkursu. Wyłoniono w nim 16 najpiękniej ozdobionych miast – po jednym z każdego regionu Polski.
 
Na Pomorzu na I miejscu znalazła się Gdynia. Na nasze miasto oddano 20 400 głosów. II miejsce zajął Starogard Gdański, który uzyskał 18 420 głosów. Na podium znalazł się też Słupsk z 7 078 głosami.
 
Zwycięzca etapu wojewódzkiego otrzymuje nagrody o łącznej wartości 10 tys. zł. To sprzęt AGD, który zostanie przekazany najbardziej potrzebującym, i lampa wirusobójcza UV-C od spółki Energa Oświetlenie. Ponadto zdobywca I miejsca awansuje do ogólnopolskiego finału akcji i walczy o tytuł Świetlnej Stolicy Polski.
 
W finale plebiscytu znalazło się 16 miast. Rywale Gdyni to: Legnica, Sępólno Krajeńskie, Lubartów, Wschowa, Aleksandrów Łódzki, Brzesko, Radom, Kluczbork, Sędziszów Małopolski, Dąbrowa Białostocka, Bielsko-Biała, Starachowice, Braniewo, Ostrów Wielkopolski oraz Trzebiatów. Głosowanie potrwa od 14 do 25 stycznia. Konkursowy link jest dostępny na stronie „Dziennika Bałtyckiego”.
 
Oprócz tytułu Świetlnej Stolicy Polski zwycięzca ogólnopolskiej części konkursu otrzyma nagrody o łącznej wartości 40 tys. zł. Pierwsza z nich to instalacja fotowoltaiczna, która zostanie zamontowana w wybranej instytucji użyteczności publicznej. Druga – sprzęt AGD, który trafi do najbardziej potrzebujących.
 
Plebiscytowi „Świeć się z Energą” towarzyszy konkurs fotograficzny dla mieszkańców regionów. Na Pomorzu najwięcej głosów, bo 18 123, zdobyła fotografia Michała Pietrzaka – „Świąteczna morska Gdynia” (zdjęcie tytułowe w tym artykule). Autor również powalczy o zwycięstwo w ogólnopolskim finale.
 
Inicjatorem plebiscytu jest Energa z grupy Orlen. 13. edycję konkursu organizuje grupa Polska Press wraz z siecią dzienników regionalnych, tygodników lokalnych oraz serwisów naszemiasto.pl.

  • ikonaOpublikowano: 13.01.2022 15:30
  • ikona

    Autor: Magdalena Czernek (m.czernek@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 14.01.2022 13:21
  • ikonaZmodyfikował: Małgorzata Omachel - Kwidzińska
ikona

Najnowsze