Co nowego

Gdyński Biznesplan. Zgłoś pomysł i działaj!

Niebieska plansza promocyjna Gdyńskiego Biznesplanu 2022. Napisy, elementy graficzne

3 stycznia ruszyły zapisy do kolejnej edycji konkursu, mat. prasowe

03.01.2022 r.

Nowy rok, nowe pomysły, nowy Gdyński Biznesplan! Jeśli masz plan na biznes i chcesz go zrealizować, zgłoś się do kolejnej, 20. edycji miejskiego konkursu. Jego laureaci do dziś z powodzeniem prowadzą swoje unikalne, autorskie projekty. Możesz do nich dołączyć, przygotowując biznesplan i walcząc o uznanie jury.

Ruszają zgłoszenia


Wspieramy kreatywność i chęć do działania. Rusza 20. edycja konkursu Gdyński Biznesplan. Znów poszukamy najciekawszych pomysłów na biznes, które mogą podbić lokalny (i nie tylko) rynek i przynieść sukcesy ich autorom. Właśnie startują zapisy, a nowy rok to idealna okazja do tego, żeby spełniać swoje marzenia!

Jest o co walczyć. Główna nagroda w konkursie to aż 30 tysięcy złotych. Taka suma przyda się każdemu początkującemu przedsiębiorcy. Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca otrzymują odpowiednio 20 i 10 tysięcy złotych. Ponadto laureaci dostają również atrakcyjne nagrody rzeczowe i dodatkowe świadczenia wspierające założenie i rozwój działalności gospodarczej, a także edukację menedżerską.

Aby zgłosić się do konkursu, wystarczy wypełnić prosty formularz, który jest dostępny na stronie www.gdyniaprzedsiebiorcza.pl. Można to zrobić od 3 do 31 stycznia– Przed nami jubileuszowa, 20. edycja Gdyńskiego Biznesplanu, czyli konkursu, który co roku przyciąga setki początkujących przedsiębiorców. I nic dziwnego, bo do wygrania są atrakcyjne nagrody. Jednak na tym nie kończą się korzyści dla uczestników. Dzięki szkoleniom, konsultacjom i warsztatom z ekspertami można nabyć wiedzę przydatną nie tylko na początku biznesowej drogi. Warto więc zgłosić się do konkursu, zyskać cenne know-how, wartościowe kontakty oraz dać sobie szansę na rozwinięcie skrzydeł w Gdyni – mieście, które ceni i wspiera przedsiębiorców na każdym etapie ich biznesowej drogi – zachęca Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni.

Autorzy zgłoszonych do konkursu pomysłów zostaną zaproszeni do udziału w szkoleniach i warsztatach. Poprowadzą je doświadczeni trenerzy i praktycy biznesu. Uczestnicy dowiedzą się podczas nich, jak przygotować dobry biznesplan, jak wykonać badanie rynku, jak skonstruować budżet, gdzie i w jaki sposób szukać klientów i się z nimi komunikować czy jak promować swoje produkty i usługi.

Uczestnicy zapoznają się też z kwestiami prawnymi, które trzeba wziąć pod uwagę przy prowadzeniu własnej firmy. Ponadto nauczą się, jak atrakcyjnie prezentować swoje pomysły. To porządna dawka wiedzy, która pomoże im skutecznie prowadzić swój własny biznes.

O Gdyńskim Biznesplanie


Gdyński Biznesplan
 to konkurs, który jest organizowany przez miasto nieprzerwanie od 2003 roku. Ma na celu promocję przedsiębiorczości oraz wsparcie osób, które chcą założyć własną działalność gospodarczą, ale nie mają jeszcze odpowiednich środków finansowych czy wiedzy i doświadczenia.

Przez 20 lat w konkursie wzięło udział ponad 7000 osób. 1600 z nich złożyło biznesplany przygotowane pod okiem ekspertów. Tylko w ubiegłym roku w konkursowe szranki stanęło 426 uczestniczek i uczestników.

Organizatorem konkursu jest miasto Gdynia. Główni partnerzy przedsięwzięcia to PKO Bank PolskiRadmor. Regulamin konkursu oraz lista nagród i wyróżnień są dostępne na stronie internetowej www.gdyniaprzedsiebiorcza.pl.

Zachęcamy także do śledzenia facebookowego profilu konkursu.