Co nowego

Gdyński Dzień Profilaktyki na bis

Gdyński Dzień Profilaktyki w Gdynia Arenie // fot. materiały Gdyńskiego Centrum Zdrowia

Gdyński Dzień Profilaktyki w Gdynia Arenie // fot. materiały Gdyńskiego Centrum Zdrowia

05.08.2021 r.

Gdyński Dzień Profilaktyki, który odbył się w lipcu w Gdynia Arenie, cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Mieszkańcy naszego miasta chętnie brali udział w konsultacjach, co pokazuje, że edukacja w tym kierunku i organizowanie tego typu inicjatyw efektywnie wpływa na sposób, w jaki myślimy o naszym zdrowiu i profilaktyce. Dlatego w najbliższą sobotę ponawiamy akcję. Tym razem odbędzie się ona w InfoBoksie.
Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców, samorząd Gdyni ponownie organizuje akcję, podczas której będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji ze specjalistami oraz zaszczepić się przeciw COVID-19. Wydarzenie „Zadbaj o zdrowie – Gdyński Dzień Profilaktyki na bis” odbędzie się w sobotę, 7 sierpnia w godz. 9.00-14.00 w InfoBoksie przy ul. Świętojańskiej 30.

– Nasze miasto przykłada dużą wagę do promowania świadomości zdrowotnej i regularnego badania się, ponieważ jesteśmy przekonani, że to właśnie profilaktyka jest kluczowym elementem w procesie dbania o zdrowie. Zainteresowanie ze strony gdynianek i gdynian pokazuje nam, że jest zapotrzebowanie na tego rodzaju działania. Dlatego postanowiliśmy ponownie umożliwić mieszkańcom skorzystanie z bezpłatnych konsultacji oraz zapisów do programów profilaktycznych – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

W ramach wydarzenia każdy mieszkaniec, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie. Jedna z propozycji to możliwość zaszczepienia się w Szczepibusie – bez wcześniejszej rejestracji. Można to zrobić jednodawkową szczepionką Janssen firmy Johnson & Johnson lub preparatem Comirnaty firmy Pfizer.

– „Gdyński Dzień Profilaktyki na bis” to kolejna okazja do skorzystania z szerokiej oferty badań, konsultacji i zapisów do różnych programów profilaktycznych. A wszystko w jednym miejscu. Wydarzenie to odbędzie się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Udział w akcji jest całkowicie bezpłatny – informuje Anna Melki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Zdrowia.
plakat Gdyński Dzień Profilaktyki na BIS 
W InfoBoksie będzie można:
  • zapisać się do programów profilaktycznych: „NieCukrzymy” (możliwość zapisu internetowego: Gdynia – Nie Cukrzymy) oraz „Profilaktyka40+”, „Zbadaj swoje płuca” i „Kordian”;
  • skorzystać z konsultacji dietetycznych i podologicznych;
  • zmierzyć poziom glukozy i ciśnienie;
  • zrobić badanie na obecność przeciwciał na koronawirusa (badanie testem immunochromatograficznym dla pierwszych 85 osób).

Tego dnia panie między 50. do 69. rokiem życia będą też mogły wykonać badanie piersi w mammobusie, który stanie na skwerze Kościuszki.
 
Serdecznie zapraszamy – zadbajmy o zdrowie razem, #wGdyni!