Co nowego

Jak spędzić weekend #wGdyni

Weekend 23-25 lipca//collage z materiałów prasowych

Weekend 23-25 lipca//collage z materiałów prasowych

22.07.2021 r.

Szkoda siedzieć w ciasnych murach, gdy lato takie cudne. Wychodząc z tego założenia, proponujemy Wam weekend pełen plenerowych atrakcji, a mamy tu wszystko – od wielkiego teatru po tort. A to dopiero początek.


Rano tort, później port. Świętujemy urodziny Wendy!
Muzeum Miasta Gdyni zaprasza na świętowanie, które rozpocznie się 23 lipca o godz. 7.00. To niezwykła okazja, by spędzić poranek w urokliwej nadmorskiej scenerii i delektować się kawałkiem pysznego, urodzinowego tortu. Zadbano także o dodatkowe atrakcje dla małych i dużych! Goście będą mogli sprawdzić swoją wiedzę o życiu i dokonaniach Tadeusza Wendy w licznych quizach i zagadkach.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, nie obowiązują zapisy. Jednak liczba kawałków ciasta jest ograniczona.
Biężące informacje będą przekazywane na stronie wydarzenia na Facebooku.
***
Teatr Gdynia Główna bezpłatnie, w plenerze
Teatr Gdynia Główna zaprasza 24-25 lipca o godz. 19.00 na bezpłatne, plenerowe spektakle teatralne oparte o prozę Stanisława Lema w ramach projektu „2021: Odyseja Lemowska”.
W programie: „Kongres Futurologiczny” w reż. Idy Bocian, „Maska” oraz „Czy Pan istnieje, Panie Johns” w reż. Ewy Ignaczak, „Teohiphip” wg podróży 20 z Dzienników Gwiazdowych w reż. Grzegorza Kujawińskiego. Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 26 (ul. Tatrzańska 40).
Wstęp bezpłatny.
Szczegóły na www.teatrgdyniaglowna.pl.
***
Spotkaj fotografię i film na halach targowych
Lipcowy „Dzień Kreatywny” oferuje spotkania z fotografią i filmem. 24 lipca zaproszeni artyści sztuki fotografii zainspirują swoją życiową pasją uczestników wydarzenia, do poszukiwań nowych sposobów wizualnych interpretacji rzeczywistości.
W najbliższą sobotę fani fotografii będą mieli okazję dołączyć do projektu czerpiącego z dziedziny fotografii eksperymentalnej. Studio fotograficzne w podziemiu hal poprowadzi fotograf Krzysztof Winciorek. Autorem pomysłu warsztatu w terenie jest Maurycy Śmierzchalski.
Sobotni poranek na halach rozpocznie się od kreatywnego warsztatu z Karuzelą Pasji. Filmowe atrakcje zapewni pokaz filmu dokumentalnego „Analogowy Wizjoner” (An Impossible Project) w halach targowych.
Podczas „Dnia Kreatywnego” organizatorzy zapraszają na otwarcie wystawy stałej Muzeum Kameralnego Hal Targowych. Reaktywacji Muzeum będzie towarzyszyć bezpłatne oprowadzanie kuratorskie.
PROGRAM:
– 9.00-12.00 – Eksperymentalny warsztat fotograficzny. Prowadzenie: Krzysztof Winciorek. Podziemie, box 319;
– 10.00-12.00 – Foto-graficzny kolaż Hal – warsztat DIY, zero waste, dekoracja wnętrz. Prowadzenie: Karuzela Pasji. Plac przed Halą Łukową;
– 13.00-16.00 – Warsztat fotograficzny w ruchu. Prowadzenie: Maurycy Śmierzchalski;
– 13.30-15.00 – Pokaz filmu „Analogowy Wizjoner” (An Impossible Project) w reż. Jensa Meurera. Podziemie Hali Łukowej;
– 10.00-14.00 – Wystawa stała Muzeum Kameralnego Hal Targowych. Otwarcie. Podziemie Hali Łukowej, boxy: 322, 323.
Udział w atrakcjach wydarzenia jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.
Link zbiorczy do zapisów:
https://app.evenea.pl/organizator/agencja-rozwoju-gdyni-sp-z-oo-281744
Szczegóły w wydarzeniu na fb.
***
Zobacz to, co najlepsze, na Scenie Letniej w Orłowie
Jubileuszowa XXV Scena Letnia Teatru Miejskiego na plaży w Orłowie zaprasza na spektakle z morzem w tle:
23, 24, 25 lipca o godz. 20.00 „Osiecka. Archipelagi”, reż. Jacek Bała.
Wakacyjny rejs Batorym ku lepszemu światu, a na pokładzie plejada barwnych postaci i gwiazda wieczoru. Spektakl muzyczny w oparciu o znakomite teksty najpopularniejszej polskiej tekściarki i poetki - Agnieszki Osieckiej.

Repertuar i bilety online na stronie:
www.teatrgombrowicza.art.pl.
***
Kino dzielnicowe
Gdyńskie dzielnice zapraszają na seanse pod chmurką w ramach kina dzielnicowego #wGdyni.
– 23.07 o godz. 21.30 – Karwiny, ul. Staffa 10 (ZSP nr 2) – Praziomek.
– 23.07 o godz. 21.30 – Obłuże, skwer im. Ireny Kwiatkowskiej Gniazdo.
– 24.07 o godz. 21.30 – Dąbrowa, ul.Nagietkowa 73 (ZSP nr 3) Heavy trip.
Wydarzenia z zachowaniem reżimu sanitarnego. Szczegóły dostępne na FB Dzielnice #wgdyni i na www.gdynia.pl/dzielnice.
Wydarzenia finansowane ze środków Budżetu Obywatelskiego,a na Karwinach, Obłużu, Redłowie, w Wielkim Kacku i Pustkach Cisowskich-Demptowie ze środków Rad Dzielnic.
***
Spacery z morzem i architekturą w tle
Spacery startują w ramach cyklu Letnich Spacerów Architektonicznych w wybrane soboty, o godz. 14.00 z InfoBoxu (ul. Świętojańska 30).
Terminy: 24, 31 lipca i 7, 14, 21 sierpnia.
Podczas spacerów przewidziano: wejścia do wybranych budynków, kamienic na trasie, mapki trasy, prezentacje archiwaliów, ciekawostki oraz zagadki architektoniczne, udział w mini konkursach w ramach Archi Spacerów
Szczegóły: www.modernizmgdyni.pl.
www.fb.com/modernizmgdyni.

Legenda Morska Gdyni na letnie spacery „Wakacje Morskie Gdyni”, które startować będą w niedziele o godz. 10.00 pod Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30).
W trakcie spaceru będą quizy morskie z nagrodami. Spotkania to okazja do plenerów fotograficznych w ramach konkursu „Legenda Morska w Obiektywie 2021”.
Udział może wziąć każdy. Spotkania są bezpłatne.
Terminy spacerów: 25 lipca, 1, 8, 15, 22 sierpnia.
Szczegóły: www.legendamorska.pl,
www.fb.com/Legendamorskagdyni.
***
Plenerowe spektakle dla dzieci
Rada Dzielnicy Obłuże, Rada Dzielnicy Pustki Cisowskie-Demptowo oraz Teatr Czwarte Miasto zapraszają na spektakle dla dzieci:
Obłuże, skwer Ireny Kwiatkowskiej (przy stawku):
– 23 lipca o godz. 18.00 – spektakl pt.: „Kajtuś Czarodziej” wg Janusza Korczaka w reż. Macieja Konopińskiego.
Pustki Cisowskie-Demptowo – plac przy ul. Bławatnej przed Przedszkolem nr 46:
– 25 lipca o godz. 16.00 – spektakl pt. „Kosz” w reż. Piotra Srebrowskiego.
Wstęp wolny.
Ilość miejsc ograniczona – zgodnie z aktualnym rozporządzeniem Rady Ministrów. Na widzów będą czekać krzesełka.
Przedstawienia sfinansowane ze środków statutowych Rad Dzielnic.
***
Piknik rodzinny
Fundacja Adaptacja zaprasza 23 lipca w godz. 17.00-20.00 na Międzypokoleniowy Piknik Integracyjny w parku Kilońskim.
W programie wiele atrakcji dla dzieci i dla dorosłych. Gwiazda wieczoru: Jacek Kierok.
***
Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF
„Najlepsze z Gdyni” – pod takim hasłem Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza widzów na przegląd filmów nagrodzonych na 45. FPFF. Do repertuaru Kina Studyjnego GCF wchodzi też dokument pt. „Po złoto. Historia Władysława Kozakiewicza”. Przez całe wakacje działa kino plenerowe w ramach „Lata na Patio”.
W oczekiwaniu na wrześniowy 46. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyńskim Centrum Filmowym warto zobaczyć filmy z ubiegłorocznej edycji, która odbyła się w grudniu online. „Najlepsze z Gdyni” to wybrane filmy nagrodzone w trzech konkursach.
Konkurs Główny: „Zabij to i wyjedź z tego miasta” – Złote Lwy oraz nagroda indywidualna za dźwięk, „Sweat” – Srebrne Lwy oraz nagrody indywidualne za reżyserię, zdjęcia, montaż, główną rolę kobiecą i drugoplanową rolę kobiecą, „Jak najdalej stąd” – nagrody indywidualne za scenariusz, muzykę i debiut aktorski. Konkurs Filmów Mikrobudżetowych: „Ostatni Komers” – nagroda dla najlepszego filmu oraz wyróżnienie za zdjęcia i wyróżnienie aktorskie, „Każdy ma swoje lato” – wyróżnienie aktorskie. Konkurs Filmów Krótkometrażowych: „Alicja i żabka” – Nagroda im. Lucjana Bokińca dla Najlepszego Filmu w Konkursie, „Równonoc” – Nagroda Specjalna Jury, „Dalej jest dzień” – wyróżnienie.
„Po złoto. Historia Władysława Kozakiewicza” to jedna z premier, na jakie warto wybrać się do Kina Studyjnego GCF. Na Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie '80 Kozakiewicz na oczach milionów telewidzów toczy pasjonujący pojedynek z reprezentantem ZSRR. W finale zdobywa złoto i bije rekord świata, ale pokazuje sowieckiej publiczności niesportowy gest. „Wał” zostaje uznany za prowokację polityczną i życie lekkoatlety z dnia na dzień odmienia się. Twórcy filmu opowiadają o spektakularnej karierze sportowej, za którą kryją się nie tylko chwile tryumfu, ale też łzy, gorycz i rozczarowania.
W repertuarze GCF ponadto m.in. filmy: „Na rauszu”, „Anette” (pokazy przedpremierowe), „Żużel”, „Małżeństwo na skróty”, „Wróg doskonały”. Propozycje na wyjście do kina z dziećmi to: „Co w duszy gra”, „Piotruś Pan i Alicja w Krainie Czarów”, „Luca”. Kino działa przez siedem dni w tygodniu.
***