Co nowego

Jarmark świąteczny coraz bliżej

Mat. prasowe

Mat. prasowe

24.11.2021 r.

Przedświąteczny czas to oczekiwanie na wyjątkowe – dla wielu z nas najważniejsze – dni w roku. Spędzamy go w magicznym klimacie i miejscach, w których odnajdujemy autentyczną, bliską naszej tradycji, ciepłą atmosferę zbliżających się świąt. To oczekiwanie umilą nam kolorowe, mieniące się światłami, przepięknie udekorowane i pachnące piernikiem stoiska Gdyńskiego Jarmarku Świątecznego. 


Plac Grunwaldzki u podnóża Kamiennej Góry – tuż przy Teatrze Muzycznym i Gdyńskim Centrum Filmowym – to miejsce, które także w tym roku zmieni się w rozświetlone, tętniące pozytywną energią, świąteczne miasteczko.

Tegoroczny Gdyński Jarmark Świąteczny potrwa od 4 do 30 grudnia. Będzie działać siedem dni w tygodniu:

  • od poniedziałku do czwartku w godz. 13:00-20:00,
  • w piątki w godz. 13:00-21:00,
  • w soboty w godz. 11:00-21:00,
  • w niedziele w godz. 11:00-20:00.

24 oraz 25 grudnia jarmark będzie nieczynny. Natomiast 26 grudnia gdynianie mogą go odwiedzić w godz. 12:00-21:00.

Odwiedzając go, będzie można kupić oryginalne dekoracje i prezenty oraz rozsmakować się w świątecznych przysmakach.

Plac Grunwaldzki zmieni swoje oblicze, aby wprowadzić gdynian w bożonarodzeniową atmosferę. Będzie można ją poczuć dzięki efektownym iluminacjom oraz świątecznym dekoracjom. Pojawią się też specjalnie przygotowane bramy, które będą idealnym tłem do pamiątkowych zdjęć w świątecznym klimacie. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. Jedna z nich to karuzela wiedeńska.

Jarmark świąteczny to przede wszystkim niezapomniana atmosfera, o którą zadbają wystawcy, artyści i najważniejszy gość – święty Mikołaj. Na odwiedzających będzie czekać 29 stoisk z bogatą ofertą świątecznych dekoracji i pomysłów na prezenty dla bliskich. W szerokiej ofercie rękodzielniczej znajdą się m.in.: makramy, ręcznie robiona biżuteria, stroiki, ceramika czy gotowe zestawy upominkowe.

Nie zabraknie także specjałów kulinarnych z różnych regionów Polski i świata. Będzie można skosztować lub zakupić m.in.: pierogi, regionalne wędliny, góralskie sery, chleb, bigos, litewskie specjały, węgierskie ciasto drożdżowe, greckie chałwy, miody, słodycze czy torty i domowej roboty wypieki. Na miejscu będą też dostępne rozgrzewające napoje: gorącą czekolada, herbata świąteczna oraz grzaniec. Wsród wystawców gastronomicznych pojawią się również lokale znane ze Szlaku Kulinarnego Gdyni, np. Kofeina czy Muszla.

Bieżące informacje można znaleźć w wydarzeniu na Facebooku.


Jeśli mowa o świętach, to nie można też zapomnieć o ulubionym gościu wszystkich dzieci. Święty Mikołaj zawita do Gdyni już 6 grudnia, jednak tym razem zadomowi się u nas na dłużej. Codziennie między godz. 16:00 a 19:00 najmłodsi będą mogli z nim porozmawiać oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w specjalnie zaaranżowanym pokoju w muszli koncertowej.

Przedświąteczny czas uatrakcyjnią także lokalni artyści. O doznania muzyczne zadbają m.in. podopieczni Młodzieżowego Dom Kultury w Gdyni. Występy taneczne i wokalne będzie można oglądać od czwartku do niedzieli.

Zapraszamy do wspólnego spędzenia tego szczególnego i pięknego czasu na Gdyńskim Jarmarku Świątecznym!


Mapka stoisk na Jarmarku Świątecznym, mat. prasowe