Od 4 lipca ul. Świętojańska jednokierunkowa - sprawdź szczegóły Od 4 lipca ul. Świętojańska jednokierunkowa - sprawdź szczegóły
Co nowego

Jedź z Gdynią

Jedź z Gdynią // fot. Karol Stańczak

Jedź z Gdynią // fot. Karol Stańczak

22.08.2018 r.

Od 1 września startuje Ogólnopolska Gra Rowerowa, w której miasta będą rywalizować w systematycznym wykorzystywaniu roweru w codziennych podróżach. Gra jest organizowana przez Asante Bikes w partnerstwie z Gdynią, Gdańskiem, Sopotem oraz Tczewem. W Gdyni kampania odbędzie się pod hasłem „Jedź z Gdynią”. Swoje drużyny i firmy zapisywać można już teraz.

Celem kampanii jest zmotywowanie mieszkańców do regularnej jazdy na rowerze w miesiącach jesiennych. Pierwsze miesiące roku szkolnego to doskonała okazja, aby do pracy czy szkoły wybierać właśnie rower. Wygrywają ci, którzy zdobędą jak największą liczbę punktów w ramach codziennych podróży rowerowych przebytych od 1 września do 31 października 2018 roku.

Pobierz aplikację i włącz się do rywalizacji

Zmagania uczestników będą widoczne na bieżąco w aplikacji, w formie rankingów,
ale również na dedykowanej stronie www.grarowerowa.pl. Oprócz zabawy dowiemy się między innymi, jak bardzo jesteśmy ekologiczni – o ile ograniczyliśmy emisję CO2 oraz jakimi trasami jeżdżą rowerzyści, co pomoże w planowaniu nowych dróg rowerowych.
 
„Jedź z Gdynią” będzie w sposób szczególny promować w naszym mieście regularne, codzienne dojazdy rowerem do pracy i z powrotem. Firmy oraz uczelnie chętne do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Grze Rowerowej mogą zarejestrować swoje drużyny poprzez internetowy formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie konkursu oraz zmotywować pracowników i uczniów do aktywnego uczestnictwa w rywalizacji.
 
Aby stać się uczestnikiem gry wystarczy pobrać aplikację „Activy” wykorzystującą dane GPS i dołączyć do drużyny firmowej, uczelnianej lub dzielnicowej.

Jedź na rowerze i zdobywaj nagrody

Po zakończeniu rywalizacji nagrodzeni zostaną najlepsi uczestnicy, którzy wykażą się największą wytrwałością.
 
– Zabawę organizujemy właśnie teraz, aby przekonać mieszkańców, że koniec lata to nie powód, aby rower chować do piwnicy. W październiku punkty będą naliczanie podwójnie, aby jeszcze bardziej przekonać nieprzekonanych – mówi Jakub Furkal, pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. komunikacji rowerowej.

Zasady rywalizacji

Wygrywają te osoby i drużyny, które zdobędą największą liczbę punktów. Każdy przejazd będzie odpowiednio punktowany według poniższych zasad:
 
 • 1 pkt za każdy przejechany kilometr + 5 pkt za każdy przejazd powyżej 1 km (przerwa między podróżami nie może być krótsza niż 20 minut) LUB
 • 1 pkt za każdy przejechany kilometr + 50 pkt (2 x dziennie) za każdy przejazd do pracy/uczelni (dotyczy 5 dowolnych dni w tygodniu),
 • punkty przyznawane będą tylko za przejazdy rozpoczynające się lub kończące w Gdyni,
 • czas trwania wrzesień – październik,
 • w październiku punktujemy podwójnie!
W odróżnieniu od rywalizacji European Cycling Challenge, która odbywała się w Gdyni w minionych latach, w  tegorocznej grze do punktacji liczą się wszystkie kilometry z trasy przejazdu, pod warunkiem, że ten zaczyna lub kończy się w Gdyni. Można rozpocząć swoją podróż w np. Pruszczu Gdańskim i zakończyć w Gdyni – otrzymamy punkty za wszystkie przejechane kilometry.
 
Uczestnicy będą mogli rywalizować między sobą na poszczególnych poziomach:
 • indywidualnym,
 • pomiędzy uczelniami wyższymi,
 • pomiędzy firmami, stowarzyszeniami,
 • pomiędzy miastami.

Odbierz materiały promocyjne i zachęć do udziału w rywalizacji

Aby ułatwić promocję kampanii wśród pracowników firm i uczelni można odbierać materiały promocyjne – plakaty w siedzibie Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni, przy ulicy 10 Lutego 24, w pokoju 317, na 3 piętrze, w godzinach: poniedziałek - piątek 08.00-16.00.
 
Rejestracja poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie www.GraRowerowa.pl.
Więcej informacji na profilu wydarzenia oraz tu.

 • Ogólnopolska Gra Rowerowa
 • Ogólnopolska Gra Rowerowa - plakat