Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
Co nowego

Kolejne gwiazdy Open'er Festival 2022

fot. materiały promocyjne AlterArt

fot. materiały promocyjne AlterArt

24.06.2021 r.

Organizatorzy Open'er Festivalu właśnie ogłosili kolejnych artystów, którzy zagrają w Gdyni. Do line-upu dołączyli Imagine Dragons, Sylvan Esso, Flohio, Inhaler i Iceage.


Z powodu pandemii koronawirusa Alter Art, organizator Open’er Festivalu, był zmuszony przesunać imprezę na przyszły rok. Na Open’erze spotkamy się w dniach 29 czerwca–2 lipca 2022 roku. Podczas imprezy zagrają artyści, którzy mieli pojawić się w tym roku w Gdyni. Swoją obecność potwierdzili: The Chemical Brothers, Twenty One Pilots, Michael Kiwanuka, Destroyer, Badbadnotgood i Seasick Steve.

Organizatorzy ogłosili właśnie listę kolejnych wykonawców, którzy wystąpią w Gdyni.

IMAGINE DRAGONS

Amerykańska formacja Imagine Dragons wystąpi w Gdyni na Orange Main Stage jako co-headliner pierwszego dnia festiwalu – 29 czerwca. Zespół powstał w 2009 roku z inicjatywy Dana Reynoldsa. Imagine Dragons idealnie balansuje na przecięciu kilku gatunków: rocka, popu, elektroniki, a nawet hip-hopu, przekraczając ich granice i wyciągając dla siebie to, co w nich najlepsze. W 2012 roku ukazał się debiutancki album grupy – „Night Visions”, który trafił na 2. miejsce Billboard 200. Pochodzący z niego utwór „Radioactive” (umieszczony również na EP „Continued Silence”) stał się jednym z największych hitów roku. Dzięki niemu zespół zdobył pierwsze Grammy w karierze. Na gali rozdania nagród muzycy zwrócili na siebie ogromną uwagę dzięki spektakularnemu wykonaniu utworu wspólnie z Kendrickiem Lamarem. Ich drugi album „Smoke + Mirrors” (2015) zadebiutował na szczycie w USA i UK. Kolejne albumy, „Evolve” (2016) i „Origins” (2018), dzięki takim kawałkom jak „Believer”, „Thunder” czy „Natural” potwierdziły ich status gigantów światowej alternatywy.
SYLVAN ESSO

Duet Sylvan Esso to artystyczne dziecko wokalistki Amelii Meath i producenta Nicka Sanborna. Zadebiutowali oni w 2014 roku imiennym albumem, który trafił na 7. miejsce zestawienia Independent Albums Billboardu, a w 2015 roku stał się dla projektu przepustką na najważniejsze amerykańskie festiwale, wliczając Coachellę, Lollapaloozą czy Austin City Limits. W 2017 roku ukazała się płyta „What Now”, która otrzymała nominację do Grammy w kategorii Best Dance/Electronic Album. Natomiast we wrześniu ubiegłego roku doczekaliśmy się trzeciego albumu Sylvan Esso – „Free Love”. Z duetem spotkamy się na open'erowej Alter Stage ostatniego dnia festiwalu – 2 lipca.

FLOHIO

Jedna z najciekawszych nowych postaci brytyjskiej sceny rapowej. Jej rozpoznawalność zaczęła wzrastać po nagraniu kawałka „Bands” dla popularnego cyklu Colors. Niedługo potem ukazał się singiel „Watchout”, który otrzymał tytuł Best New Music od serwisu Pitchfork. Natomiast na wydanej w 2018 roku epce „Wild Yout” rozwinęła swój dynamiczny flow. Od tej pory Flohio coraz częściej nazywano „artystką, którą warto obserwować”. Guardian ochrzcił ją mianem „najważniejszego nowego głosu brytyjskiego rapu”, a BBC umieściło ją na liście Sound of 2019. W 2020 roku doczekaliśmy się jej mixtape'u „No Panic No Pain”. 1 lipca Flohio zagra na Alter Stage.

INHALER

Członkowie irlandzkiego zespołu Inhaler poznali się w szkole w Dublinie. Elijah Hewson, Robert Keating, Ryan McMahon i Josh Jenkinson szybko zrozumieli, że dzielą uwielbienie dla tego samego rodzaju muzyki – brudnego rocka spod znaku The Stone Roses, Joy Division, The Strokes, Interpol, Depeche Mode czy The Cure. Od 2019 roku, po singlach „It Won't Always Be Like This”, „My Honest Face” i „Ice Cream Sundae”, szybko zaczęli zyskiwać popularność zarówno w rodzimej Irlandii, jak i w Europie, budując bardzo oddany fanbase. Ubiegły rok upłynął pod znakiem kolejnych świetnie przyjętych singli – „We Have to Move On” oraz „Falling In”, a w ostatnich miesiącach usłyszeliśmy kolejne kawałki z nadchodzącego debiutanckiego albumu „It Won't Always Be Like This”. Inhaler wystąpi 29 czerwca na Alter Stage.

ICEAGE

Punkowa duńska formacja Iceage powstała w 2008 roku, kiedy jej członkowie byli jeszcze nastolatkami. W tym roku, dekadę po wydaniu debiutanckiego albumu „New Brigade”, który stał się kamieniem milowym w ich karierze, doczekaliśmy się piątego albumu „Seek Shelter”. Wydawnictwa Iceage odzwierciedlają drogę, jaką artyści przebyli przez lata jako ludzie. Wydany w 2012 roku „You're Nothing” to szybka, surowa, agresywna energia młodości, podczas gdy na „Plowing Into the Field of Love” (2014) i „Beyondless” (2018) zauważalne jest uspokojenie i wygładzenie ich brzmienia. Całe spektrum ich twórczości usłyszymy 1 lipca na Alter Stage.

materiały promocyjne AlterArt


Karnety na Open’er Festival dostępne są na stronie opener.pl. Organizatorem wydarzenia jest AlterArt. Partnerem strategicznym festiwalu jest miasto Gdynia.