Od 4 lipca ul. Świętojańska jednokierunkowa - sprawdź szczegóły Od 4 lipca ul. Świętojańska jednokierunkowa - sprawdź szczegóły
Co nowego

Kup posiłek dla pracowników szpitali

Kup posiłek dla pracowników szpitali // fot.facebook.com/muszlagdynia / screen z aplikacji Finebite

Kup posiłek dla pracowników szpitali // fot.facebook.com/muszlagdynia / screen z aplikacji Finebite

24.03.2020 r.

W akcję #gastropomaga zapoczątkowaną przez gdyńską restaurację Muszla zaangażowało się wiele lokalnych restauracji. Dzięki ich działaniom pracownicy Szpitala Miejskiego w Gdyni, Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gdyni, a także Szpitala Zakaźnego w Gdańsku w szczególnie pracowitym dla nich okresie mogą się szybko i smacznie posilić czy wypić kawę. Wy również możecie pomóc kupując posiłek dla personelu szpitali poprzez aplikację Finebite lub biorąc udział w specjalnej zrzutce.

Obecna sytuacja jest bardzo trudna dla branży gastronomicznej. Wielu przedsiębiorców może stanąć na skraju bankructwa. Mimo to wielu z nich włączyło się w akcję #gastropomaga zapoczątkowaną przez gdyńską restaurację Muszla, polegającą na przekazywaniu posiłków dla lekarzy, pielęgniarek i personelu szpitali, którzy pracują bez wytchnienia ratując życie.

- Jesteśmy świadomi tego, w jak trudnej sytuacji znalazła się branża gastronomiczna. Pomimo to niesie wsparcie pracownikom ochrony zdrowia. Nie od dziś wiadomo, że gdynianie to ludzie o wielkich sercach. #wspieramygastro, czyli zamawiamy lokalnie - w ten sposób pomożemy uratować niejeden biznes – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Co bardzo cieszy, akcja odbiła się szerokim echem także w Polsce, mobilizując do działania restauracje również w innych miastach.
 
- Cieszy nas niezwykle, że razem z nami w akcję zaczęły angażować się też inne restauracje i bistra. To ogromne serce pozwala, bardzo często niedocenianej gastronomii, pomagać wtedy, kiedy jej samej jest najciężej. Ten okres to dla wielu z nas „być albo nie być”. Wielomiesięczny zastój i problemy z cash-flow na pewno doprowadzą do tego, że wiele miejsc upadnie. Dlatego tak mocno cieszymy się, że mimo tego, na pokładzie wspólnej pomocy mamy aż tyle chętnych rąk do pracy – mówi Jakub Malenta, manager gdyńskiej restauracji Muszla.
 
Z każdym dniem akcja nabiera rozpędu. Coraz więcej posiłków trafia do szpitali, głównie do Szpitala Miejskiego w Gdyni, Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gdyni, a także Szpitala Zakaźnego w Gdańsku. I nie jest to już tylko spowodowane zaangażowaniem branży gastronomicznej, ale również mieszkańców, którzy dzięki aplikacji Finebite mogą wspierać akcję na kilka sposobów lub wziąć udział w specjalnej zrzutce.
 
- Przekazaliśmy już ponad 110 pizz, a dzięki wsparciu z zewnątrz - głównie dzięki aplikacji Finebite i grupie Widzialna Ręka Trójmiasto przekazaliśmy ponad 200 dodatkowych zestawów: danie i zupa. Natomiast dzięki zbiórce na Zrzutka.pl Muszla Gdynia zyskała dodatkowe środki i stała się zapleczem akcji oraz pierwszym miejscem, które reaguje, jeżeli gdzieś czegoś brakuje – tłumaczy Jakub Malenta, manager restauracji Muszla Gdynia.
 
Jeśli i Wy chcielibyście wesprzeć akcję #gastropomaga, dzięki aplikacji Finebite możecie to zrobić na kilka sposobów:

  • poprzez zakup zawieszonych posiłków, które można zamówić dla wybranego szpitala, lub placówki medycznej,
  • poprzez zakup Voucherów do danej restauracji, do wykorzystania, gdy sytuacja wróci do normy,
  • poprzez zakup Paczek z flagowymi produktami z wybranej restauracji.

 
Dodatkowo możecie wziąć udział w specjalnej zrzutce, dzięki której będzie można przygotowywać jeszcze więcej posiłków dla szpitali: https://zrzutka.pl/at2t82.
 
Wsparcie można również okazać łącząc przyjemne z pożytecznym i zamawiając na wynos lub na dowóz posiłki z gdyńskich restauracji. Na stronie Kulinarna Gdynia znajduje się listę lokali. Wiele z nich oferuje bezkontaktowe dostarczenie lub odbiór posiłków. Wszystkie restauracje preferują płatność bezgotówkową.

  • Kup zawieszony posiłek dla szpitali // screen z aplikacji Finebite
  • Kup paczkę z flagowymi produktami z wybranej restauracji lub Voucher do danej restauracji, do wykorzystania, gdy sytuacja wróci do normy // screen z aplikacji Finebite