Co nowego

Marcin Stefański nowym prezesem InnoBaltici

fot. materiały InnoBaltica

fot. materiały InnoBaltica

Samorządowa spółka InnoBaltica ma nowego prezesa. Rada Nadzorcza powołała właśnie na to stanowisko Marcina Stefańskiego. Przejmie on stery po zmarłym w październiku Krzysztofie Rudzińskim.


InnoBaltica to firma, która zajmuje się wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań komunikacyjnych, bezpośrednio przekładających się na jakość życia mieszkańców. Najistotniejszym projektem, nad którym spółka aktualnie pracuje, jest wprowadzenie jednolitego dla całego województwa pomorskiego systemu płatności za korzystanie z transportu zbiorowego oraz stworzenie przejrzystego systemu informacji pasażerskiej.

W poniedziałek, 16 listopada Rada Nadzorcza spółki InnoBaltica powołała na stanowisko prezesa zarządu Marcina Stefańskiego.

Urodzony w 1970 roku w Gdańsku Stefański z wykształcenia jest informatykiem. Ukończył informatykę i ekonometrię na Uniwersytecie Gdańskim, a swoją wiedzę wzbogacił, zdobywając dyplom z zarządzania zasobami ludzkimi w Grudziądzkiej Szkole Wyższej oraz uzyskując tytuł MBA w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku, gdzie skończył menedżerskie i biznesowe studia podyplomowe.

Karierę zawodową rozpoczął w Ośrodku Obliczeniowym NBP, który później przekształcono w Bankowe Systemy Informatyczne sp. z o.o. w Gdańsku. Marcin Stefański od 1999 roku związany był z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego. Piastował w nim funkcję dyrektora Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego i Informatyki oraz Departamentu Cyfryzacji.
 
Nowy prezes spółki InnoBaltica posiada wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu i zarządzaniu dużymi systemami i projektami informatycznymi oraz cyfrowymi o zasięgu lokalnym i regionalnym. W swojej bogatej karierze był m.in. pełnomocnikiem ds. obsługi informatycznej Wojewódzkiej Komisji Wyborczej, kierownikiem przedsięwzięcia strategicznego Pomorskie e-Zdrowie, członkiem Zespołu Eksperckiego ds. Społeczeństwa Informacyjnego przy Związku Województw RP, a także współautorem Strategii Rozwoju Województwa Pomorskiego, Regionalnych Programów Strategicznych, Inteligentnych Specjalizacji Pomorza.

Marcin Stefański zastąpi na stanowisku prezesa zarządu zmarłego w październiku Krzysztofa Rudzińskiego.

  • ikonaOpublikowano: 17.11.2020 13:25
  • ikona

    Autor: Paweł Kukla (p.kukla@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 17.11.2020 13:49
  • ikonaZmodyfikował: Magdalena Czernek
ikona

Najnowsze