Co nowego

Miasto dla usług biznesowych. Gdynia z nagrodą od ABSL

Wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki, Katarzyna Gruszecka-Spychała (na zdjęciu z prawej)odebrała nagrodę dla miasta podczas ABSL Appreciation Gala, fot. ABSL Poland

Wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki, Katarzyna Gruszecka-Spychała (na zdjęciu z prawej)odebrała nagrodę dla miasta podczas ABSL Appreciation Gala, fot. ABSL Poland

Gdynia – dobre miejsce dla nowoczesnych usług biznesowych i miasto, które rozumie potrzeby tego dynamicznie rozwijającego się sektora. Za podejmowane działania wiceprezydent Gdyni, Katarzyna Gruszecka-Spychała odebrała specjalne wyróżnienie od organizacji skupiającej branżowych liderów w Polsce podczas tegorocznej edycji ABSL Appreciation Gala.


Współpraca z biznesem i tworzenie dobrych warunków dla jego rozwoju przynosi pozytywne efekty dla lokalnej gospodarki. Dzięki swojej otwartej postawie Trójmiasto i Gdynia są w zasadzie zagłębiem sektora nowoczesnych usług biznesowych. Tu tutaj nowych lokalizacji dla swojej działalności regularnie szukają polskie oddziały dużych firm, to tu przeprowadzają się wykwalifikowani specjaliści, którzy mogą liczyć na atrakcyjne oferty pracy.

Wreszcie - to w Trójmieście tworzy się pole do dyskusji o wyzwaniach i zmianach, które czekają całą branżę, tak jak w przypadku odbywającego się we wrześniu tego roku ABSL Summit, czyli prestiżowego, dwudniowego szczytu, którego współgospodarzem była Gdynia.

Gdynia zasłużona dla rozwoju branży


Teraz miasto zostało natomiast docenione przez samych zainteresowanych, czyli Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych w Polsce (ABSL Poland). W czwartek, 16 grudnia w Warszawie odbyła się organizowana cykliczne co dwa lata ABSL Appreciation Gala.

To specjalne wydarzenie, podczas którego reprezentanci sektora honorują i doceniają m.in. partnerów, kluczowych interesariuszy i przyjaciół organizacji, którzy przyczyniają się do rozwoju branży. Wyróżnienia trafiają do liderów wywodzących się z różnych środowisk. Jedne z nich są skierowane do reprezentantów samorządu wspierających nowoczesne usługi biznesowe.

To właśnie w kategorii „City Leaders supporting sector” uhonorowano Gdynięza znaczące zasługi dla rozwoju sektora nowoczesnych usług biznesowych w Polsce”. Nagrodę podczas gali odebrała wiceprezydent ds. gospodarki, Katarzyna Gruszecka-Spychała.

ABSL Aprecciation Gala to wydarzenie, które honoruje instytucje, osoby, firmy i samorządy przyjazne rozwojowi branży w Polsce, fot. ABSL Poland
ABSL Appreciation Gala to wydarzenie, które honoruje instytucje, osoby, firmy i samorządy przyjazne rozwojowi branży w Polsce, fot. ABSL Poland

- Chcielibyśmy wyrazić wdzięczność za pomoc w zorganizowaniu pierwszego po dwóch latach po ciężkim okresie pandemii spotkania dla środowiska nowoczesnych usług dla biznesu i środowiska samorządowego w Polsce. Państwa pomoc była nieoceniona – głosi uzasadnienie wyróżnienia dla Gdyni.

– Od lat zdajemy sobie sprawę z silnej roli, jaką w lokalnej gospodarce odgrywa sektor nowoczesnych usług biznesowych. Gdynia ma wszelkie warunki ku temu, aby branża nadal dynamicznie rozwijała się w naszym mieście, korzystając z dobrej infrastruktury, komunikacji czy przestrzeni biurowej spełniającej najbardziej rygorystyczne standardy. Chcemy brać aktywny udział w jej rozwoju i przyciągać kolejnych inwestorów tworzących nowe miejsca pracy. Tegoroczny ABSL Summit pomimo pandemicznych okoliczności udowodnił, że mamy naprawdę wiele do zaoferowania – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Przypomnijmy, że organizowany przez Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych ABSL Summit odbył się 14 i 15 września tego roku. Gospodarzami imprezy były Gdynia, Gdańsk oraz Sopot. Wydarzeniu przyświecało hasło „Beyond tomorrow. Building sustainable future” (ang. Dalej niż jutro. Budowa zrównoważonej przyszłości).

To właśnie wokół kwestii związanych ze zrównoważonym rozwojem sektora w odniesieniu do pandemii koronawirusa skupiły się główne wątki konferencji. ABSL Summit 2021 podzielono na trzy główne obszary tematyczne: ludzi, biznes i technologie. Udział wzięło około 700-osobowe, międzynarodowe grono branżowych liderów, ekspertów i reprezentantów różnych szczebli administracji centralnej oraz lokalnej.

  • ikonaOpublikowano: 17.12.2021 14:50
  • ikona

    Autor: Kamil Złoch (k.zloch@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 17.12.2021 16:17
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona

Zobacz także

Najnowsze