Co nowego

Na hale z aparatem

Konkurs fotograficzny

Konkurs fotograficzny "Zakupy z ludzką twarzą". Fot. Martyna Dettlaff

05.10.2022 r.

Hale Targowe Gdynia zapraszają w swoje podwoje – tym razem z aparatem fotograficznym na „Zakupy z ludzką twarzą”. Konkurs fotograficzny trwa do 7 listopada 2022.

Zakupy na Halach Targowych Gdynia muszą być „z ludzką twarzą” – tu sprzedawcy handlują przez całe dekady, a nawet jeśli zdecydowanie krócej, to i tak szybko stają się rozpoznawalni dla stałych klientów. Z nimi można porozmawiać, lub jak kto woli – poplotkować, pożartować, dowiedzieć się wszystkiego o produktach lub świadczonych usługach. Trochę inaczej niż w hipermarketach i galeriach handlowych, prawda?

Fotografowie! weźcie swoje aparaty, wybierzcie się na hale, przyjrzyjcie oferowanym produktom i świadczonym usługom, pogadajcie ze sprzedawcami i uchwyćcie to wszystko w kadrze, a następnie przyślijcie na konkurs. Macie na to jeszcze miesiąc.

Fotografie na kolejną edycję konkursu „Zakupy z ludzką twarzą na Halach Targowych w Gdyni" można składać do 7 listopada b. r. w następujących kategoriach:

  • Smaki Hal - zdjęcia z ujęciem asortymentu kupców hal - sezonowej oferty handlowej, ze szczególnym uwzględnieniem „darów lasu i natury”, a także produktów rzemieślniczych, opartych o tradycyjne receptury z regionu Pomorza i pochodzących z lokalnych gospodarstw. Ujęcie kulinarnej oferty handlowej hal z podkreśleniem jej różnorodności.
  • Twarzą w twarz - zdjęcia handlu – żywego kontaktu człowieka z człowiekiem - podkreślające wartość emocjonalną momentu zakupu, rozmów z kupcami, sprzedawcami; portrety kupców, ludzi odwiedzających hale; praca ludzi na hali.
  • Reporterski kadr – zdjęcia z wydarzeń/imprez kulturalnych oraz innych organizowanych w przestrzeni obiektu eventach, również wydarzeń odbywających się w podziemiach hal oraz okolicy; uchwycenie tematyki i specyfiki wydarzenia. Zdjęcia w kategorii fotografii reportażowej.
  • Hale nocą - zdjęcia ukazujące hale nocą, głównie w zakresie architektury hal, jej przestrzeni, detalu architektonicznego lub wnętrza wieczorową porą lub nocą; ukazanie hal po zachodzie słońca.

Jury Konkursu przyzna następujące nagrody:

  • I nagroda w kategorii „Smaki Hal” – Voucher 200 zł + voucher 200 zł do jednej z gdyńskich restauracji,
  • I nagroda w kategorii „Twarzą w twarz” - Voucher 200 zł + voucher 200 zł do jednej z gdyńskich restauracji,
  • I nagroda w kategorii „Reporterski kadr” - Voucher 200 zł + voucher 200 zł do jednej z gdyńskich restauracji,
  • I nagroda w kategorii „Hale nocą” - Voucher 200 zł + voucher 200 zł do jednej z gdyńskich restauracji.

Prace można przesłać pocztą lub złożyć osobiście w biurze projektów Agencji Rozwoju Gdyni: pl. Grunwaldzki 2, pok. 0.01, 81-372 Gdynia, lub przesyłać drogą elektroniczną poprzez platformę wetransfer na adres e-mail: sandra.szmigiel@gdynia.arg.pl wraz z kartą zgłoszeniową do 7.11.2022 r.

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia znajdują się na stronie: www.arg.gdynia.pl/do_pobrania/.