Co nowego

Niezapomniane 30 lat w Niezapominajce

Niezapomniane 30 lat w Niezapominajce, fot. Lechosław Dzierżak

Niezapomniane 30 lat w Niezapominajce, fot. Lechosław Dzierżak

Ponad 2 tysiące dzieci uczęszczało do żłobka Niezapominajka w trakcie, gdy dyrektorką tej placówki była Łucja Janiszewska. Na stanowisku przepracowała ponad 30 lat. Pracownicy, współpracownicy, a także byli pracownicy oraz rodzina zorganizowali dla niej pożegnalną imprezę niespodziankę.

- Współpraca zawsze układała się na bardzo wysokim poziomie. Pani Łucja Janiszewska swoją pracą, troskliwością, dobrocią, zdyscyplinowaniem, dokładnością, wielkim zaangażowaniem, opanowaniem, a przy tym wnosząc dużo ciepła, nade wszystko dbającą o dobro i bezpieczeństwo dzieci przyczyniła się do dobrego wychowania niezliczonej liczby małych gdynian. Dziś często są to już osoby dorosłe, które swoje dzieci przyprowadzają w to samo miejsce – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. edukacji i zdrowia.

Pracownicy, współpracownicy, a także byli pracownicy oraz rodzina zorganizowali dla pani Łucji pożegnalną imprezę niespodziankę. Podczas wydarzenia wspominali dawne czasy. Absolwenci żłobka wręczyli kwiaty odchodzącej na emeryturę pani dyrektor. Były łzy i chwile wzruszeń.- Jak się pracuje z dziećmi to człowiek cały czas się czuje młody i trudno było mi uwierzyć, że już czas przejść na emeryturę. W tych ostatnich dniach chciałabym wszystkim podziękować i powiedzieć, aby się nie przejmowali żadnymi wpadkami w swojej karierze zawodowej. Wszędzie trzeba być sobą. Warto żyć w myśl zasady, że nie myli się ten co nic nie robi. Nie wypominajmy innym brudów, bo później coś nam też się może przydarzyć. Dzielę się z Wami tym co wiem i wiem, że będziemy się jeszcze nie raz spotykać – mówi Łucja Janiszewska, dyrektor gdyńskiego żłobka Niezapominajka.

W Gdyńskim samorządzie pracowała od 1977 roku. Od 1987 roku w gdyńskim żłobku Niezapominajka. Zaczynała jako pielęgniarka, później kilka razy awansowała, aż została dyrektorką placówki. Żłobek Niezapominajka funkcjonuje od 62 lat. Do 1995 roku był placówką, która mogła przyjąć 55 dzieci, od 1996 – 80, a między 2008 a 2011 rokiem – 100 maluchów. Natomiast od roku 2011 już 110 najmłodszych gdynian. W 2010 roku powstała filia żłobka na Demptowie na 40 miejsc, w 2014 oddano do użytku kolejną filię na Witominie na 55 miejsc, w 2016 roku wybudowano jeszcze jedną filię na Pogórzu na 50 miejsc, w roku 2017 na Dąbrowie, gdzie znalazło się miejsce dla 52 dzieci. 

Pani Łucja Janiszewska posiada pozytywną ocenę pracy kierowników jednostek organizacyjnych miasta Gdynia. Siedmiokrotnie otrzymywała Nagrody Prezydenta Miasta Gdyni za zaangażowanie w wykonywanie obowiązków służbowych. Na tym nie kończy się długa lista przyznanych nagród. Kiedy dyrektorem placówki była Łucja Janiszewska Żłobek Niezapominajka zdobył Nagrodę Główną w konkursie „Gdynia w kwiatach”. Tradycją żłobka jest, że po odejściu kolejnego rocznika sadzi się na terenie placówki pamiątkowe drzewo. Przez te lata wyrósł już godny podziwu las.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 30.01.2018 08:00
  • ikona

    Autor: Lechosław Dzierżak (l.dzierzak@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 09.02.2018 14:39
  • ikonaZmodyfikował: Lechosław Dzierżak
ikona

Zobacz także

Najnowsze