Uwaga! Od 10 do 15 czerwca nastąpi przerwa w dostawie ciepła na potrzeby ciepłej wody do 6 dzielnic Gdyni. Szczegóły w komunikacie.
Co nowego

Niezwyczajna seniorka z Gdyni, czyli „Ada”

Jedno z wielu miejsc, w którym wolontariacko udziela się Władysława Andrzejewska-Kessler, czyli gdyńskie Muzeum Emigracji, fot. Muzeum Emigracji w Gdyni / archiwalne

Jedno z wielu miejsc, w którym wolontariacko udziela się Władysława Andrzejewska-Kessler, czyli gdyńskie Muzeum Emigracji, fot. Muzeum Emigracji w Gdyni / archiwalne

Mamy w Gdyni niezwyczajną seniorkę, która swoją aktywnością zasłużyła na nagrodę. To Władysława Andrzejewska-Kessler, czyli oddana wolontariuszka z kilkudziesięcioletnim stażem, którą nagrodzono w konkursie „Pomorskie dla Seniorów”. Poznaliśmy też cały komplet laureatów tegorocznych nagród przyznawanych przez marszałka województwa pomorskiego, wśród których znalazł się też pracodawca z Gdyni, Patryk Gruchała.


Kilkadziesiąt lat wolontariatu


Ten, kto udziela się lokalnie w wolontariackich inicjatywach po prostu musi przynajmniej kojarzyć panią Władysławę. Od kilkudziesięciu lat poświęca bezinteresownie swój czas, aby wspierać kulturę, akcję charytatywne i wszystkie inicjatywy, przy których jej pomoc i wsparcie są mile widziane.

Kwestuje na szczytne cele dla różnych organizacji, w tym podczas trójmiejskich finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wspiera wolontariacko projekty gdyńskiego Muzeum Emigracji, Pomorskiej Fundacji Filmowej i Centrum Nauki Experyment, współpracuje z gdańskim Europejskim Centrum Solidarności, wreszcie udziela się w czasie dużych wydarzeń sportowych, jak Mistrzostwa Europy U-21 w GdyniWładysława Andrzejewska-Kessler to wolontariuszka z powołania i z pasji. Dla przyjaciół po prostu: Ada. Nazywa się też „trójmieszczką”, zawsze akcentując, że dla niej Gdynia, Gdańsk i Sopot to jedność.Pasjonuje się także teatrem i muzyką, podróżami, wyścigami samochodowymi, historią, rękodziełem i origami. Jej miłość do spędzania czasu w towarzystwie pozytywnych osób staje się już wzorcem – o pani Władysławie i jej wolontariackiej historii piszą też media, wymieniając chociażby portal „Łączy nas piłka” (tutaj dostępny wywiad na temat wolontariatu).

Niezwyczajna pasja godna nagrody


Teraz gdynianka została za swoją aktywność nagrodzona wyjątkową nagrodą – tytułem Niezwyczajnej Seniorki. To jedna z łącznie 15 nagród dla seniorów rozwijających swoje pasje i działających na rzecz lokalnej społeczności, które przyznano w ramach tegorocznej edycji konkursu „Pomorskie dla Seniorów”. Pozostali laureaci pochodzą z innych miast na prawach powiatu i powiatów na terenie Pomorza.

Przypomnijmy, że to konkurs przeznaczony dla seniorów z całego regionu, który jest organizowany już po raz piąty przez marszałka województwa pomorskiego. Kapituła nagrody, czyli członkowie Pomorskiej Rady ds. Polityki Senioralnej najpierw przyjmuje zgłoszenia od jednostek samorządowych i organizacji pozarządowych, ale także od samych mieszkańców, a następnie jej członkowie ze szczególną uwagą pochylają się nad kandydaturami, aby spośród nich docenić te osoby, które najsilniej wyróżniają się swoimi działaniami i wartościową aktywnością. W tym roku wpłynęły dokładnie 74 zgłoszenia we wszystkich kategoriach.

To nie jedyny gdyński akcent wśród tegorocznych rozstrzygnięć konkursu „Pomorskie dla Seniorów”. Wśród 15 nagrodzonych w kategorii „Przyjaciel/Przyjacielka Seniorów” znalazł się Patryk Gruchała z Gdyni. To kategoria, w której nagradzane są osoby wyróżniające się w sposób szczególny w działalności na rzecz osób starszych, a ich aktywność promuje działania międzypokoleniowe.

  • ikonaOpublikowano: 19.05.2022 07:40
  • ikona

    Autor: Kamil Złoch (k.zloch@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 20.05.2022 16:30
  • ikonaZmodyfikował: Kamil Złoch
ikona

Najnowsze