Co nowego

Nowe tabliczki i drogowskazy dla rowerzystów

Nowe tabliczki i drogowskazy dla rowerzystów w parku na Kolibkach // fot. mat. prasowe

Nowe tabliczki i drogowskazy dla rowerzystów w parku na Kolibkach // fot. mat. prasowe

Niemal 20 nowych tabliczek i drogowskazów – przygotowanych specjalnie z myślą o rowerzystach – stanęło w parku Kolibki. Kolejnych 70 znajduje się na szlaku między molem w Orłowie a Polanką Redłowską. Mają one ułatwiać amatorom rowerowych wycieczek – mieszkańcom Trójmiasta i turystom – wybór najdogodniejszych dla siebie tras oraz informować o ewentualnych trudnościach i odległościach do przebycia. Koszt przedsięwzięcia to 9 500 zł.

Nowe tabliczki i drogowskazy zostały zamontowane na 4-kilometrowym odcinku trasy biegnącej od Polanki Redłowskiej do granicy z Sopotem. Mają one ułatwiać rowerzystom – zwłaszcza tym spoza Trójmiasta – poruszanie się po parku i ocenę tras rowerowych.

Park Kolibki obfituje w liczne ścieżki, na których osoby przyjezdne często szukały właściwej drogi do mola w Orłowie. Nowe oznakowanie pomoże też dostać się z okolic mola do Polanki Redłowskiej, z dala od ruchliwych ulic. Nowa trasa co prawda wymaga nieco większej kondycji ze względu na liczne wzniesienia, ale zapewnia też dużo więcej przyjemności z jazdy w cichym otoczeniu. – mówi Jakub Furkal, pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. komunikacji rowerowej.

Na tabliczkach strzałką zaznaczone zostały kierunki jazdy, odległość do wskazanego celu czy stopień nachylenia drogi, a także czy daną trasę można pokonać na rowerze. Ponadto informują one, którędy najłatwiej dotrzeć do centrum Gdyni czy Sopotu, a także które trasy prowadzą nad malowniczym brzegiem morza.

Jedna z ciekawszych, ale także bardziej wymagających dróg, którą warto wziąć pod uwagę przy planowaniu rowerowej wycieczki, prowadzi od podjazdu w okolicy ul. Anny Waligóry (koło rzeki Kaczej) drogą leśną w stronę Kępy Redłowskiej. Następny odcinek wymagający wysiłku wiedzie od Polanki Redłowskiej lasem w stronę ulic Orląt Lwowskich i Redłowskiej.

  • ikonaOpublikowano: 01.02.2018 11:00
  • ikona

    Autor: _Agnieszka Wołowicz-Bińkowska (a.wolowicz@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 09.02.2018 09:45
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Wołowicz
ikona

Najnowsze