Co nowego

Obserwuj wyścigi jachtów na wodach zatoki

W zawodach udział bierze polska załoga - Sailing Poland. Na zdjęciu widoczna jednostka, którą będzie można zobaczyć również w Gdyni // fot. Robert Hajduk (Jacht Sailing Poland)

W zawodach udział bierze polska załoga - Sailing Poland. Na zdjęciu widoczna jednostka, którą będzie można zobaczyć również w Gdyni // fot. Robert Hajduk (Jacht Sailing Poland)

11.05.2021 r.

Niezwykła okazja czeka dziś i jutro na miłośników żeglarstwa. W Gdyni zacumowały cztery jachty VO65, startujące w The Ocean Race Europe Prologue. Dziś – we wtorek, 11 maja – jednostki wezmą udział w dwóch wyścigach przybrzeżnych. Będzie je można oglądać m.in. z bulwaru Nadmorskiego czy plaży i molo w Orłowie.


Ze względu na pandemię impreza ma charakter wyłącznie sportowy. Jednak okazja do przyjrzenia się jachtom, nadarzy się już dziś – we wtorek, 11 maja. Wszystko za sprawą dwóch przybrzeżnych wyścigów. Zmagania będzie można obserwować m.in. z plaży Śródmieście, bulwaru Nadmorskiego, a także plaży i molo w Orłowie. Sympatycy żeglarstwa mogą podążać za uczestnikami regat aż do molo w Sopocie – tam bowiem jachty będą zawracać.

W imprezie udział bierze polska załoga – Sailing Polang. Zespół jest obecnie liderem klasyfikacji generalnej, po tym jak zwyciężył w pierwszym pełnomorskim etapie na trasie z Kłajpedy do Gdyni.

Harmonogram dzisiejszych zawodów:

- 9:45 - wypłynięcie jachtów z Marina Yacht Parku,
- 11.00 - start pierwszego wyścigu,
- 14.30 - start drugiego wyścigu,


Z kolei jutro, w środę, 12 maja, załogi wystartują w kolejnym pełnomorskim etapie imprezy The Ocean Race Europe Prologue. Punktualnie o godz. 12:00 wypłyną w rejs do Sztokholmu.

The Ocean Race Europe to pierwsza, europejska odsłona najtrudniejszych załogowych okołoziemskich regat na świecie – The Ocean Race. Poprzedza ją prolog na trasie Kłajpeda – Gdynia – Sztokholm. W poniedziałek, 10 maja zakończył się jej pierwszy etap - z litewskiej Kłajpedy do Gdyni. O godzinie 10:46 linię mety na gdyńskich wodach przeciął jacht Sailing Poland. Na kolejnych miejscach uplasowały się zespoły: Ambersail2 (Litwa), Team Childhood1 (Holandia) oraz The Austrian Ocean Race Project (Austria).