Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa  Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa 
Co nowego

Ogrodniczy weekend w parku Kolibki

Wydarzenie odbywa się w Gdyni od wielu lat. Na zdjęciu edycja z roku 2018 // fot. Dawid Linkowski (archiwum)

Wydarzenie odbywa się w Gdyni od wielu lat. Na zdjęciu edycja z roku 2018 // fot. Dawid Linkowski (archiwum)

04.05.2021 r.

Targi ogrodnicze, stoiska z kwiatami, pokazy kulinarne i food trucki – a wszystko w pięknych okolicznościach przyrody. Już w najbliższy weekend – między 7 a 9 maja – w parku Kolibki odbędzie się wydarzenie „Ogród & Wielka Majówka”. Impreza jest skierowana do miłośników przyrody, ogrodnictwa i wszystkich tych, którzy cenią sobie beztroski relaks na świeżym powietrzu.


Wydarzenie odbędzie się w parku Kolibki już po raz czternasty. Impreza łączy w sobie funkcję targów, kiermaszu i pikniku rodzinnego. To znakomita okazja do zakupu roślin bezpośrednio od szkółkarzy i ogrodników, a także narzędzi i akcesoriów niezbędnych do pracy w ogrodzie. „Ogród & Wielka Majówka” to również możliwość zrelaksowania się na świeżym powietrzu w pięknej scenerii nadmorskiego parku. Organizatorzy zaplanowali szereg atrakcji, m.in. pokazy kulinarne czy kameralne koncerty.

Impreza odbędzie się w najbliższy weekend. Rozpocznie się w piątek, 7 maja i potrwa aż do niedzieli, 9 maja. Każdego dnia stoiska i atrakcje będą dostępne w godzinach 10:00-18:00. Teren wydarzenia będzie podzielony na cztery obszary, nazwane „polanami”. Każdy z nich poświęcony jest innego rodzaju aktywnościom.

Wydarzenie obecne jest w Gdyni od wielu lat. Na zdjęciu edycja z roku 2018 // fot. Dawid Linkowski (archiwum)
Wydarzenie obecne jest w Gdyni od wielu lat. Na zdjęciu edycja z roku 2018 // fot. Dawid Linkowski (archiwum)

„Polana Ogrodowa” będzie pełnić funkcję targową. Znajdziemy tam rozmaite stoiska pełne kwiatów rabatowych i balkonowych, krzewów ozdobnych i owocowych, sadzonek warzyw i ziół, wielu odmian pomidorów, kaskadowych truskawek, winorośli. Kupimy tu również narzędzia i akcesoria, w tym donice, przyrządy ogrodnicze, meble ogrodowe, czy ozdoby do ogrodu i domu. W tym miejscu odbędą się również warsztaty ogrodnicze.

Na „Polanie Piknikowej” uczestnicy wydarzenia będą mogli odpocząć i się zrelaksować. Zaplanowano festiwal food trucków i pokazy kulinarne, dzięki którym będzie można skosztować potrw z wielu stron świata. Przygotowany zostanie także ogródek zabaw dla dzieci. Z kolei na kameralnej scenie będą koncerty muzyki ogrodowej, relaksacyjnej i klasycznej oraz rozmowy z interesującymi gośćmi.

„Polana tradycji i smaku” poświęcona będzie różnorodnym produktom regionalnym z całej Polski. Nie zabraknie serów, pieczywa, ciast, wędlin, przetworów, ryb czy darów runa leśnego.

Na ostatniej z polan - „Polanie Eko” - uczestnicy wydarzenia będą mogli nabyć produkty z drobnych gospodarstw i od rzemieślników. Wśród nich znajdziemy m.in. miody, świeżo wyciskane soki z ekologicznych sadów, ceramikę, kosmetyki, biżuterie czy świece ozdobne.

Organizatorzy szczególnie zapraszają do udziału w wydarzeniu działkowiczów i ogrodników, miłośników zdrowego żywienia, a także rodziny z dziećmi, młodzież i studentów. Każdy, kto zdecyduje się odwiedzić w weekend park Kolibki, musi mieć bilet wstępu. Wejściówki można kupić online na stronie www.ogrod-gdynia.pl.

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek objął patronat honorowy nad tym wydarzeniem.