Co nowego

Open'er Festival ogłasza kolejnych artystów

fot. materiały promocyjne Open'er Festival

fot. materiały promocyjne Open'er Festival

13.12.2019 r.

Piątek trzynastego na pewno nie jest pechowy dla fanów muzyki. Open’er ogłosił dziś kolejnych artystów, którzy pojawią się w Gdyni na przyszłorocznej edycji festiwalu. Do line-upu imprezy dołączają FKA twigs, Martin Garrix oraz – w roli headlinera – Kendrick Lamar.

Pochodzący z Compton w Los Angeles raper Kendrick Lamar to w ostatnich latach bez wątpienia jeden z najciekawszych reprezentantów gatunku. Na jego koncie znajdują się znakomicie przyjęte przez krytyków i słuchaczy albumy „Good Kid, M.A.A.D City”, „To Pimp a Butterfly” oraz „DAMN.”, które rozeszły się w łącznym nakładzie ponad 7 milionów egzemplarzy. Raper zaprezentuje się w Gdyni pierwszego dnia festiwalu, w środę 1 lipca na Orange Main Stage. Będzie to jego kolejna wizyta na gdyńskich festiwalu. Wcześniej wystąpił na głównej scenie Open’era w 2013 roku.Kolejną artystką, która dołącza do line-upu Open’er Festival 2020 jest niezwykle barwna FKA twigs. Pochodząca z Wielkiej Brytanii - ale mająca hiszpańsko-jamajskie korzenie - wokalistka ma na swoim koncie dwa studyjne albumy: „LP1 oraz wydany przed miesiącem „Magdalene”. Ostatniego dnia festiwalu – w niedzielę 4 lipca – będziemy mogli sprawdzić, jak materiał z krążka prezentuje się na żywo.Po raz pierwszy w Gdyni wystąpi Martin Garrix. To od kilku lat jeden z najlepszych i najbardziej utytułówanych DJ-ów i producentów na świecie. Swoim tanecznym setem Garrix zamknie występy na głównej scenie festiwalu w piątkową noc, 3 lipca. Tego samego dnia, wystąpi również Michael Kiwanuka. To długo wyczekiwany na Open'erze artysta, wokalista i kompozytor, który porusza się w obszarach muzyki soul i folk.

Do festiwalowego programu dołączają również Foals i Big Thief. To dwie grupy prezentujące szeroko pojętą muzykę rockową. 

Open’er Festival odbędzie się w Gdyni już po raz osiemnasty. Przyszłoroczna edycja zaplanowana jest w dniach 1-4 lipca. Karnety na festiwal można kupić na stronie internetowej: opener.pl.