Co nowego

Pączkobus – tylko #wGdyni!

Elektryczny Mercedes eCitaro z pączkiem na dachu, fot. Kamil Złoch

Elektryczny Mercedes eCitaro z pączkiem na dachu, fot. Kamil Złoch

Połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli tłusty czwartek i pączki dla mieszkańców razem z… promocją elektromobilności. Po świątecznej czapce przyszła kolej na wielkiego pączka na dachu elektrobusa – tym razem marki Mercedes. Na gdynian korzystających z komunikacji miejskiej czekała w czwartkowy poranek miła niespodzianka.

Jak w kreatywny sposób testować na ulicach Gdyni nowoczesne pojazdy? Na przykład z wielkim pączkiem na dachu. Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej wspólnie z Mercedesem przygotowało nietypową akcję promującą elektromobilność.

Z samego rana, gdy przed piekarniami ustawiały się długie kolejki po pączki, na ulice miasta wyruszył nowoczesny autobus elektryczny przystrojony w dobrze znany tłustoczwartkowy przysmak. A na pokładzie między innymi prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, wiceprezydent ds. innowacji Michał Guć, pracownicy gdyńskiego PKA i przedstawiciele Mercedesa. Pasażerowie, którzy czekali na przystankach mogli liczyć na drobny poczęstunek.

- Uśmiechnij się, jesteś w Gdyni. Gdynia to miasto pogodne i radosne, dlatego warto zaznaczyć tak miły dzień, jakim jest tłusty czwartek. Przy okazji promujemy naszą nowoczesną komunikację i zapraszamy do korzystania z niej. Dziś komunikacja jest nowoczesnym krwiobiegiem miasta – zaznaczył Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.- Gdynia stawia na elektromobilność. To już nie tylko trolejbusy, które są naszym znakiem firmowym, ale wkrótce na gdyńskich ulicach pojawią się też 24 elektrobusy – mówił Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz, gdy na ulicach Gdyni pojawia się elektrobus z nietypową, przygotowaną i uszytą specjalnie na tę okazję dekoracją. Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej w ten sposób testuje pojazdy różnych producentów.

- Chcieliśmy pokazać mieszkańcom, że gdyńska komunikacja to przede wszystkim elektromobilność. To kierunek, w którym podążaliśmy i będziemy podążać. Otrzymaliśmy dofinansowanie na zakup 24 autobusów elektrycznych oraz zainstalowanie specjalnej infrastruktury do ich doładowywania. Pokazujemy te pojazdy mieszkańcom Gdyni. Pierwszy z nich, Solaris jeździł z wielką czapką świętego Mikołaja, teraz na tłusty czwartek pokazujemy elektrycznego Mercedesa. Testowaliśmy również inne elektrobusy – wymienił Lech Żurek, prezes Przedsiębiorstwa Komunikacji Autobusowej.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 20.02.2020 12:41
  • ikona

    Autor: Kamil Złoch (k.zloch@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 20.02.2020 13:23
  • ikonaZmodyfikował: Paweł Jałoszewski
ikona

Zobacz także

Najnowsze